Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Biletomat bezgotówkowy w każdym warszawskim tramwaju. Zakończyła się instalacja nowych urządzeń

Od teraz we wszystkich tramwajach kursujących po stolicy możecie kupić bilet i zapłacić za niego kartą albo Blikiem

Tramwaje Warszawskie poinformowały, że we wszystkich pojazdach zainstalowano już nowoczesne biletomaty. Montaż nowych urządzeń we współpracy z Mennicą Polską trwał od marca tego roku. Urządzenia są wyposażone w terminale płatnicze obsługiwane przez spółkę First Data Polska. Umożliwiają wniesienie opłaty za pomocą karty płatniczej z chipem, karty zbliżeniowej, karty w smartfonie (Apple Pay, Google Pay, HCE) lub smartwatchu oraz Blika. W urządzeniu można kupić bilety jednorazowe i średniookresowych oraz dodać do karty miejskiej bilet miesięczny. Automaty nie przyjmują banknotów i bilonu.

Przeczytajcie także: Szósta aplikacja do zakupu biletów miejskich w Warszawie

Umowa Tramwajów Warszawskich z Mennicą Polską zakładała instalację, leasing i serwis co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne 178 urządzeń, które znajdą się w nowo zakupionych pojazdach. Wartość kontraktu to prawie 21 mln zł. Wcześniej w tramwajach znajdowały się urządzenia przyjmujące jedynie gotówkę i nie były one dostępne we wszystkich składach.

Przeczytajcie także: Oto najbardziej bezgotówkowe miasta w Polsce

Warszawa jest kolejnym polskim miastem, które stawia na płatności bezgotówkowe w transporcie publicznym. Najbardziej zaawansowane rozwiązanie działa obecnie we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska drukowanie papierowego biletu nie jest konieczne. W razie kontroli wystarczy przyłożyć do czytnika kontrolera kartę, którą opłaciło się przejazd.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies