Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa uruchomiła portal dla fintechów. Umożliwia im dostęp do zasobów i technologii organizacji

Projekt pod nazwą Visa Partner upraszcza proces współpracy fintechów z globalną organizacją płatniczą

Portal Fintextra poinformował, że Visa otworzyła właśnie portal dla fintechów. Organizacja chce być partnerem dla młodych firm oferujących nowoczesne technologie w obszarze finansów i w ten sposób pomagać im we wprowadzaniu nowych cyfrowych usług płatniczych na rynek.

Przeczytajcie także: Visa z nowym pakietem zabezpieczeń

Visa zwraca uwagę, że globalnych potencjał rynkowy dla usług finansowych, w tym płatniczych, jest ogromny. Według jej szacunków 17 bilionów dolarów płatności jest dokonywanych na świecie gotówką i czekami. Ponadto 1,7 mld ludzi jest nieubankowionych lub nie ma w ogóle dostępu do usług finansowych. – Widzimy około tysiąca firm, które naszym zdaniem mogą stać się nowymi, kwitnącymi ekosystemami płatności cyfrowych. Visa otwiera drzwi, aby umożliwić tym firmom łączenie się z naszą siecią na skalę globalną – stwierdził, cytowany przez Forbesa, Matt Dill, szef ds. Innowacji i partnerstw strategicznych w Visie.

W ramach portalu finansowe startupy mogą otrzymać pomoc i doradztwo przy wprowadzaniu usług i produktów na rynek m.in. w spełnianiu wymogów regulacyjnych w rozmaitych krajach. Mogą też łączyć się z partnerami, którzy dostarczą finansowanie, technologie lub ułatwią dostęp do potencjalnych klientów. Visa Partner pomaga też fintechom wykorzystać zasoby danych i narzędzia organizacji oraz sieć współpracujących z nią firm z całego świata.

Przeczytajcie także: Oto Mapa Polskiego Fintechu 2019

Visa od lat angażuje się na rynku fintechowym. Kupiła udziały m.in. niemieckiego solarisBanku, najdroższego obecnie europejskiego startupu szwedzkiej Klarny, a ostatnio amerykańskiej firmy Plaid. Pod koniec ubiegłego roku rywalizowała z Mastercardem o przejęcie brytyjskiej spółki Eartporth; ostatecznie wygrała płacąc za ten fintech 247 mln funtów.

Źródła: finextra.com, forbes.com

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies