Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bałkańska spółka Asseco przejmuje czeską firmę Sonet. To operator m.in. terminali płatniczych

Przejmowana firma działa w Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Mauritiusie

Firma Asseco South Eastern Europe poinformowała, że należąca do niej spółka Payten przejęła działającą w branży płatniczej czeską firmę Sonet. Wartość transakcji to 4 mln euro. Z informacji opublikowanej na stronie przejmowanego podmiotu wynika, że obsługuje on w sumie ponad 40 tys. POS-ów na rynku czeskim, słowackim, rumuńskim i na wyspie Mauritius.

Przeczytajcie także: Asseco chce podbić Bałkany bankomatami i terminalami

Payten to firma z segmentu płatności należąca do działającej na Bałkanach spółki Asseco SEE. Zarządza m.in. terminalami płatniczymi i bankomatami. W 16 krajach, w których działa (oprócz Bałkanów m.in. w Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Kolumbii, Peru), obsługuje łącznie 420 tys. POS-ów. Prezes Asecco SEE Piotr Jeleński zapowiadał kilka miesięcy temu dynamiczny rozwój tej firmy, zarówno organiczny jak i realizowany poprzez akwizycje. Przejęcie firmy Sonet jest więc elementem rozbudowy płatnościowej linii biznesowej Asseco. Kupiona czeska spółka (i jej spółki zależne) osiągnęła w ubiegłym roku przychody ze sprzedaży w wysokości 7,7 mln euro i wypracowałą zysk netto ponad 0,6 mln euro. – Celem akwizycji jest budowa biznesu usług płatniczych w ramach docelowej struktury organizacyjnej Payten – stwierdzono w komunikacie Asseco SEE.

Przeczytajcie także: Nowy Soft POS na berlińskich targach IFA

Władze spółki zapowiadały ekspansję w kolejnych krajach. Obok rozwoju sieci bankomatów i terminali w południowej Europie, Payten ma wejść na rynki pozaeuropejskie. Wymieniano w tym kontekście Argentynę i Chile oraz inne kraje Ameryki Południowej. Z lokalnym partnerem analizowany jest też rynek egipski, w dalszej perspektywie Etiopia i Nigeria.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies