Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Asseco wprowadza podpis biometryczny. Wdrożenie za kilka dni w Medicover

Pacjenci od marca będą sygnować dokumenty na ekranie tableta zamiast na papierowych formularzach

W trakcie leczenia placówka medyczna musi mieć pisemne zgody pacjenta na przykład na realizowane procedury i zabiegi. W szpitalu Medicover od przyszłego miesiąca będzie do tego wykorzystywany biometryczny podpis elektroniczny. Technologia tego rozwiązania została dostarczona przez Asseco Data Systems.
Przeczytajcie także: Citi Handlowy stawia na biometrię
Według władz szpitala stosowanie podpisu biometrycznego na dokumentach ułatwi i przyspieszy proces obsługi pacjentów, a także wzmocni bezpieczeństwo danych osobowych i medycznych. Ograniczona zostanie mniej wygodna w używaniu i przechowywaniu dokumentacja papierowa.
Jak informuje Medicover, wprowadzane właśnie rozwiązanie "polega na zebraniu zgód na dokumencie przyjęcia do szpitala w oparciu o specjalnie przygotowane środowisko sprzętowo-programowe oraz zastosowanie dostarczanych przez Asseco kwalifikowanych usług zaufania w postaci pieczęci elektronicznych i znacznika czasu".
Przeczytajcie także: Biometria – i klienci i banki są za
Podpis biometryczny to odręczny podpis, ale złożony na urządzeniu mobilnym np. na tablecie. Ma on przewagę nad tradycyjnym podpisem na kartce papieru, bo w sytuacji spornej łatwiej można stwierdzić jego autentyczność. Urządzenie zapisuje bowiem nie tylko samą grafikę, ale również parametry biometryczne takie jak: siłę nacisku, kąt nachylenia pióra, szybkość pisania, itd.
KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies