Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa chwali się statystykami. Dzięki fundacji na rynek trafiło już 200 tys. terminali

Polska Bezgotówkowa wylicza, że już co piąty terminal na polskim rynku został zainstalowany dzięki jej programowi

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że w ramach prowadzonego przez nią programu rozwoju sieci akceptacji kart zainstalowano już 200 tys. terminali płatniczych. Oznacza to, że mniej więcej co piąte tego typu urządzenie funkcjonujące nad Wisłą trafiło na rynek dzięki wsparciu z programu Polski Bezgotówkowej. Fundacja szacuje jednocześnie, że współfinansowanym przez nią urządzeniem dysponuje co trzeci akceptant kart w Polsce.

Przeczytajcie także: PeP wprowadza na rynek SoftPOS-a

W dzisiejszym komunikacie prasowym fundacja chwali się też innymi statystykami. Wynika z nich, że za pośrednictwem terminali zainstalowanych w ramach programu zrealizowano już ponad 106 mln transakcji na łączną kwotę ponad 5,5 mld złotych. Urządzenia działają w 12 tys. miejscowości na terenie całej Polski. Prawie połowa terminali jest używana przez przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego. Największym nasyceniem terminalami z Polski Bezgotówkowej cieszą się województwa: pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i opolskie, w których przypada od 5,5 do 6 terminali na 1000 mieszkańców.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa, reprezentują blisko 300 rodzajów działalności gospodarczej. Na terminal w ramach Programu najczęściej decydują się właściciele mniejszych sklepów i punktów usługowo-handlowych, którzy dotychczas przyjmowali wyłącznie gotówkę.

Przeczytajcie także: Rozszerzenie testów e-paragonu

Do programu fundacji mogą zgłaszać się mikro-, małe i średnie podmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały kart. Do udziału w programie uprawnione są firmy, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych. W jego ramach otrzymają wsparcie polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies