Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Gdzie najtaniej skorzystacie z Apple Pay i Google Pay? Dziewięć banków oferujących obie usługi. Ceny i warunki zwalniające z opłat

Instytucje zaoferują Wam bezpłatnie zbliżeniowe płatności mobilne, jeśli wykażecie się minimalną aktywnością w korzystaniu z nich

Większość banków komercyjnych działających na polskim rynku oferuje już zbliżeniowe płatności mobilne. Najpopularniejsze rozwiązania, a więc Apple Pay i Google Pay, dostępne są w dziewięciu instytucjach, ofertę których opisuję poniżej. Zabrakło tu kilku banków, które umożliwiają płatności za pomocą tylko jednego z tych rozwiązań, bo na przykład w zamian oferują płatności HCE.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowość w płatnościach mobilnych w BNP Paribas

Zestawienie przygotowałem dla osób, które zastanawiają się nad wyborem banku, a wśród argumentów przemawiajacych za którąś z ofert ważne są dla nich korzystne warunki używania zbliżeniowych płatności mobilnych. Jeżeli zatem niespecjalnie interesują Was koszty wypłat z bankomatów czy innych usług związanych z rachunkiem osobistym, a chcecie mieć po prostu najtańsze konto do płatności smartfonem, to zestawienie może ułatwić Wam wybór.

Przeczytajcie także: Google Pay dostępne w dwóch następnych bankach z Polski

Poniższe zestawienie zawiera ofertę rachunków i kart od teoretycznie najdroższej do najtańszej. Teoretycznie dlatego, że o pozycji w zestawieniu decyduje suma opłat za korzystanie z konta i karty według stawek standardowych. W większości banków opłat tych można jednak łatwo uniknąć wykazując minimalną aktywność w korzystaniu z płatności. Jeżeli szukacie konta po to, aby płacić mobilnie, ze spełnieniem tych warunków nie powinniście mieć większych trudności.

Credit Agricole – 16 zł miesięcznie

Podstawowym rachunkiem w ofercie Credit Agricole jest obecnie Konto dla Ciebie. Opłata za korzystanie z niego wynosi 7 zł miesięcznie a za wydaną do niego kartę – 9 zł miesięcznie. W sumie więc koszt takiego zestawu to 16 zł. Jednak bank zrezygnuje ze wszystkich opłat, jeśli wykonacie min. jedną transakcję np. przy wykorzystaniu Apple Pay lub Google Pay, a na rachunek wpłacicie minimum tysiąc złotych miesięcznie.

Getin – 8 zł

Getin oferuje rachunek pod nazwą Konto Proste Zasady. Opłata za korzystanie z niego wynosi standardowo 8 zł miesięcznie, ale kartę wydaną do niego można używać za darmo. Dodatkowo bank zrezygnuje z pobierania opłaty za rachunek, jeżeli wykonacie tylko jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu wykorzystując do tego celu np. Apple Pay albo Google Pay.

ING – 7 zł

W ING Banku Śląskim flagowym rachunkiem oferowanym klientom indywidualnym jest Konto z Lwem Direct. Można z niego korzystać bezpłatnie, ale karta wydana do niego to koszt 7 zł miesięcznie. Aby uniknąć tej opłaty, należy wydać za jej pomocą bezgotówkowo co najmniej 300 zł miesięcznie.

mBank – 7 zł

Również w mBanku korzystanie z karty debetowej wydanej do bezpłatnego rachunku eKonto osobiste kosztuje 7 zł miesięcznie. W tym wypadku jednak uniknięcie tej opłaty jest nieco prostsze niż w ING. Otóż wystarczy do tego tylko jedna transakcja bezgotówkowa plastikiem albo przy wykorzystaniu Apple Pay czy Google Pay.

Alior – 6 zł

Alior oferuje rachunek o nazwie Konto Internetowe, które prowadzone jest bezpłatnie. Natomiast wydawana do niego karta debetowa kosztuje 6 zł miesięcznie. Można uniknąć tej opłaty realizując co miesiąc płatności na kwotę min. 300 zł.

T-Mobile Usługi Bankowe – 6 zł

TMUB to marka zarządzana przez Alior wspólnie z operatorem komórkowym T-Mobile. Najtańszym rachunkiem w jej ofercie jest Konto Freemium, które prowadzone jest bezpłatnie. Korzystanie z karty debetowej, podobnie jak w Aliorze, kosztuje 6 zł miesięcznie. Ale uniknięcie jej jest łatwiejsze niż w przypadku banku – matki, bo wystarczą do tego płatności bezgotówkowe na kwotę 200 zł miesięcznie.

Santander – 3 zł

Santander nie jest postrzegany jako bank tani. Ale jeśli chcecie mieć rachunek i kartę do płatności mobilnych, będziecie płacić za to maksymalnie 3 zł miesięcznie. Prowadzenie podstawowego w ofercie Santandera rachunku Konto Jakie Chcę jest bezpłatne. 3 zł to opłata za debetówkę. Aby jej uniknąć, wystarczy zapłacić nią jedynie pięć razy w miesiącu.

BNP Paribas – 3 zł

Również w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie jest prowadzone bezpłatnie, a za wydaną do niego kartę debetową trzeba zapłacić 3 zł miesięcznie. Z tym że w tym wypadku zwolnienie z tej opłaty jest jeszcze łatwiejsze do uzyskania. Wystarczy bowiem do tego tylko jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie.

Nest Bank – 0 zł

Nest Bank to aktualnie jedyny bank na rynku oferujący zarówno Apple Pay jak i Google Pay, który umożliwia darmowe korzystanie z obu rozwiązań bez jakichkolwiek warunków. Nest Konto i wydawana do niego debetowa visa są bezpłatne.

Zestawienie zawiera dane wg cenników obowiązujących w bankach 10 sierpnia 2019 r.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies