Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Google Pay dostępne w dwóch kolejnych bankach z Polski. Na liście znalazły się Pocztowy i SGB

O udostępnieniu usługi przez dwa wymienione banki poinformowała właśnie firma Google

Bank Pocztowy oraz banki z grupy SGB. To dwie kolejne instytucje z Polski, których klienci mogą korzystać z płatności Google Pay. Tak przynajmniej wynika z tabeli dostępności systemu płatności mobilnych, publikowanej przez firmę Google. Dwa nowe banki z Polski pojawiły się tam dzisiaj. Zapytałem biura prasowe wymienionych instytucji, czy już wszystkie wydane przez nie karty można dodawać do Google Pay. Gdy otrzymam odpowiedzi, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst. A jeżeli Wy macie kartę któregoś z tych banków, spróbujcie dodać ją do usługi i dajcie znać, czy się udało.

Przeczytajcie także: Płatności mobilne w Pocztowym także dla klientów firmowych

Zarówno SGB jak i Bank Pocztowy od dłuższego czasu deklarują, że chcą udostępnić klientom nie tylko Google Pay, ale i Apple Pay. W obu usługi mają być dostępne zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Z obietnic tych jak dotąd nie udało się wywiązać. Wygląda jednak na to, że teraz będzie inaczej, przynajmniej jeśli idzie o Google Pay.

Przeczytajcie także: Autopay już działa na autostradzie A4

Google Pay to zbliżeniowe płatności mobilne dostępne dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android. Można nimi płacić także w sklepach e-commerce i w niektórych aplikacjach mobilnych zewnętrznych dostawców. W Polsce oferowane są przez 23 instytucje, w tym przez kilkanaście banków. Konkurencyjnym rozwiązaniem są płatności Apple Pay na telefonach z systemem iOS.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe Banku Pocztowego potwierdziło, że płatności Google Pay są już dostępne dla wybranych klientów Pocztowego jak i EnveloBanku a do wszystkich trafią 1 sierpnia. Do usługi można dodawać wszystkie karty wydane przez bank, oprócz najklejek zbliżeniowych. Wkrótce, ale jeszcze bez konkretnej daty, do klientów Pocztowego trafią też płatności Apple Pay. Z moich informacji wynika, że również 1 sierpnia o wdrożeniu Google Pay poinformuje bank SGB.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies