Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING rozszerza dostęp do Apple Pay. Teraz usługa także dla klientów biznesowych

Z Apple Pay mogą już korzystać także firmowi użytkownicy kart Mastercard i Visa wydanych przez ING

ING Bank Śląski poinformował przed chwilą o rozszerzeniu dostępu do płatności mobilnych Apple Pay. Od teraz mogą z nich korzystać także korporacje i przedsiębiorcy, posiadający wydane przez ING karty obu najważniejszych organizacji, a więc Mastercarda i Visy. Wcześniej, bo w styczniu bieżącego roku, Bank Śląski wprowadził Apple Pay do swojej oferty dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: 10 zł bonusu za założenie konta Revolut

Apple Pay to zbliżeniowe płatności mobilne dla użytkowników telefonów iPhone. W sklepach stacjonarnych mogą z nich korzystać posiadacze urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych modeli, a także posiadacze Apple Watch. Przy pomocy Apple Pay można też płacić online na stronach internetowych oraz w aplikacjach akceptujących Apple Pay. Wystarczy autoryzować transakcję za pomocą czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne nacisnąć boczny przycisk i spojrzeć w ekran, aby potwierdzić transakcję poprzez Face ID.

Przeczytajcie także: Logowanie biometryczne w aplikacji EnveloBanku

Apple Pay jest oferowane w Polsce od czerwca 2018 r. Wówczas znalazło się ono w ofercie dziewięciu banków, w tym: Aliora, BNP Paribas, Getinu, mBanku, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santandera i T-Mobile Usług Bankowych. Jesienią ub. roku Apple Pay udostępniło PKO a w styczniu 2019 r. – właśnie ING. Później nowe płatności zostały zaoferowane także przez Credit Agricole, Millennium oraz takie fintechy jak Revolut, N26 i Monese. Z usługi korzystać też mogą użytkownicy kart Edenred.

Fot. flickr CC BY 2.0

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies