Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay i Google Pay w EnveloBanku także dla klientów firmowych. W regulaminie od 14 września

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy konkretnie nowe usługi trafią do klientów EnveloBanku

EnveloBank poinformował swoich klientów firmowych o planowanych zmianach regulaminów, jakie mają zacząć obowiązywać 14 września. Większość z nich dotyczy bezpieczeństwa korzystania z kart oraz internetowego serwisu transakcyjnego i jest związana z implementacją dyrektywy PSD II. Przy okazji jednak bank wprowadza do regulaminu zapisy dotyczące płatności Apple Pay i Google Pay.

Przeczytajcie także: Logowanie odciskiem palca w aplikacji EnveloBanku

Przedstawiciele instytucji wdrożenie obu rozwiązań deklarują od jakiegoś czasu. Nową informacją jest jednak to, że korzystać z nich będą mogli także przedsiębiorcy. A to nie jest takie oczywiste, bo w innych bankach często najpierw płatności mobilne trafiają do klientów indywidualnych a dopiero później do firmowych. Na przykład ING Bank Śląski, który w styczniu udostępnił Apple Pay użytkownikom kart wydanych do kont osobistych, o rozszerzeniu usługi także na klientów biznesowych informował dopiero kilka dni temu.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do płatności mobilnych w EnveloBanku

Natomiast wciąż nie wiadomo, kiedy konkretnie Apple Pay i Google Pay pojawi się w EnveloBanku. Władze instytucji deklarowały wcześniej, że stanie się to w II poł. bieżącego roku. Przypomnę, że EnveloBank to marka należąca do Banku Pocztowego. W skład usług sprzedawanych pod tą nazwą wchodzi m.in. aplikacja mobilna. Niestety, wciąż nie mogą z niej korzystać obecni klienci Pocztowego. Aby aktywować apkę, muszą najpierw zamknąć swój stary rachunek i otworzyć nowy, z nowym numerem w EnveloBanku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies