Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas zapowiada nowość dla użytkowników Apple Pay i Google Pay. Z płatności będzie można korzystać bez plastikowej karty

Dzięki temu klienci BNP Paribas będą mogli zacząć płacić telefonem nim zamówiony plastik dotrze do nich pocztą

Biuro prasowe BNP Paribas poinformowało, że bank zamierza wprowadzić udogodnienie dla klientów zainteresowanych korzystaniem ze zbliżeniowych płatności mobilnych takich jak Apple Pay i Google Pay. Usługa będzie polegała na możliwości aktywacji płatności bez konieczności posiadania plastikowej karty. W rezultacie Apple Pay i Google Pay będzie można zacząć używać już w tracie oczekiwania na zamówioną kartę. Na razie nie wiadomo, czy BNP Paribas pozwoli na korzystanie z płatności mobilnych w ogóle bez konieczności zamawiania plastiku, tak jak jest to niektórych konkurencyjnych bankach.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w aplikacji BNP Paribas

Na razie nie wiadomo też, kiedy nowa funkcja zostanie wprowadzona. Ma to nastąpić "w najbliższym czasie". Warto natomiast przypomnieć o innej nowości wprowadzonej kilka dni temu do aplikacji BNP Paribas na urządzenia z systemem iOS. Polega ona na możliwości dodania karty do Apple Pay bezpośrednio przez bankowość mobilną banku, zwaną tu GOmobile.

Przeczytajcie także: Nowy system BNP Paribas już dostępny

Możliwość korzystania z mobilnych płatności zbliżeniowych bez konieczności posiadania plastikowej karty, tak jak dzieje się to np. w Getinie czy Pekao, ma swoje wady i zalety. Po stronie tych drugich należy wymienić oszczędności kosztowe wydawcy (nie musi produkować i dystrybuować plastiku) czy właśnie możliwość aktywacji usługi w telefonie już w momencie podpisania umowy o kartę. Za wadę należałoby uznać kłopoty z płatnościami za granicą, gdzie często infrastruktura do płatności bezstykowych nie jest tak rozwinięta jak w Polsce i tam podczas transakcji trzeba włożyć kartę do terminala.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies