Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawie co dziesiąty przejazd autostradą A1 opłacany jest za pomocą Autopay. Z aplikacji korzysta już 100 tys. osób

Natomiast na A4 operator apki odnotował już 25 tys. przejazdów i płatności przy pomocy tej usługi

Blue Media, operator aplikacji Autopay, poinformował, że korzysta z niej już ponad 100 tys. klientów. Na autostradzie A1 prowadzącej nad Bałtyk średnio 8-9 proc. przejazdów dziennie opłacanych jest za pośrednictwem tej aplikacji.

Przeczytajcie także: Autopay będzie dostępna dla aut z zagranicy

Natomiast w ciągu dwóch pierwszych tygodni działania Autopay na autostradzie A4 (odcinek Katowice-Kraków) odnotowano ponad 25 tys. płatności dokonanych przy użyciu tego rozwiązania. To około 1,6 proc. wszystkich transakcji za przejazd tym odcinkiem autostrady.

Autopay to usługa, która pozwala płacić zdalnie za przejazd niektórymi odcinkami dróg. Po zarejestrowaniu w aplikacji Autopay i powiązaniu z nią karty płatniczej system na bramkach automatycznie rozpoznaje numery rejestracyjne auta i podnosi szlabany, a następnie pobiera płatność z rachunku karty. System ten działa obecnie na wszystkich bramkach AmberOne autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem (w tym na przeznaczonych specjalnie dla tej usługi "szybkich" bramkach) oraz od połowy lipca na wspomnianym odcinku autostrady A4.

Przeczytajcie także: W Millennium opcja wystawiania faktur za korzystanie z Autopay

Według firmy Blue Media aplikacja Autopay daje kierowcom wygodę płatności i może skrócić czas podróży o kilka czy kilkanaście minut spędzonych na oczekiwaniu w kolejce po pobór opłaty. To również oznacza oszczędność na paliwie i brak zbędnej emisji spalin. Przedstawiciele spółki zapowiadają, że w przyszłym roku Autopay ma się pojawić na kolejnych odcinkach płatnych dróg w Polsce, a później zostać zintegrowana z systemami płatnych autostrad na zachodzie Europy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies