Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bliski początek pilotażu platformy Cash. Pożyczki pracownicze będą testowane u firmowych klientów PZU

Cash to wspólny projekt PZU i Aliora oparty o technologię serwisu Bancovo

Władze Alior Banku na konferencji podsumowującej wyniki finansowe pierwszego półrocza ujawniły, że w najbliższym uruchomią pilotaż platformy pożyczkowej Cash. Prezes banku Krzysztof Bachta powiedział, że projekt ruszy testowo "na dniach". – Aby przetestować rozwiązanie uruchomimy platformę dla PZU i PZU Życie – stwierdził.

Przeczytajcie także: PZU i Alior uruchomią platformę pożyczkową Cash

Przypomnę, że chodzi o szybkie i niskooprocentowane pożyczki dostępne za pośrednictwem serwisu internetowego. Pomysł Cash polega na tym, że każdy pracownik związany z pracodawcą umową o pracę i posiadający zdolność kredytową, będzie mógł ubiegać się o taką pożyczkę. Wystarczy, że firma, w której pracuje, dołączy do platformy. Założono, że maksymalny okres kredytowania to 3 lata, a kwota to najwyżej trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia brutto. Proces starania się o pożyczkę i jej przyznawania będzie w pełni zdalny. Spłacana ma być automatycznie poprzez potrącenia z wynagrodzenia.

Krzysztof Bachta ujawnił, że do banku już zgłaszają się firmy zainteresowane wejściem na platformę i traktowaniem jej jako dodatkowego benefitu dla pracowników. Dodał, że w perspektywie liczy na, jak to określił "dziesiątki milionów" rocznie sprzedaży kredytowej, osiąganej za pośrednictwem platformy Cash.

Przeczytajcie także: Alior chwali się zgodą KNF na działanie jako TPP

Platforma Cash powstaje we współpracy PZU i Aliora i oparta jest o technologię serwisu Bancovo (spółka nim zarządzająca należy do Aliora). Jeśli zaś chodzi o ten fintech, to prezes banku potwierdził wcześniejsze doniesienia, że Alior rozważa rozszerzenie grona udziałowców Bancovo o dodatkowego inwestora lub inwestorów, najlepiej z branży bankowej. Na razie jednak nie zapadły żadne decyzje, jaka opcja rozwoju fintechu zostanie wybrana.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies