Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU i Alior uruchomią platformę pożyczkową Cash. Ma ruszyć na przełomie III i IV kwartału tego roku

Nowa platforma pożyczek pracowniczych ma być oparta o technologię serwisu Bancovo

PZU poinformowało dziś o swoim nowym projekcie, dzięki któremu każdy pracodawca będzie mógł stworzyć nowy benefit dla swoich pracowników. Chodzi o szybkie i niskooprocentowane pożyczki dostępne za pośrednictwem serwisu internetowego.

Przeczytajcie także: Zmiany w Aliorze i Pocztowym

Pomysł platformy pożyczkowej Cash polega na tym, że każdy pracownik związany z pracodawcą umową o pracę i posiadający zdolność kredytową, będzie mógł ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę. Wystarczy, że firma, w której pracuje, dołączy do platformy. Założono, że maksymalny okres kredytowania wyniesie 3 lata, a kwota to najwyżej trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia brutto. Proces starania się o pożyczkę i jej przyznawania będzie w pełni zdalny. Spłacana ma być automatycznie poprzez potrącenia z wynagrodzenia – pożyczkobiorca nie będzie musiał pamiętać o terminie i kwocie rat.

PZU zwraca uwagę, że model spłaty pożyczki bezpośrednio z wynagrodzenia pracownika jest nowością na polskim rynku. Według ubezpieczyciela pomysł powinien się przyjąć, bo firmy otrzymają gotowe rozwiązanie, dzieki któremu będą mogły zaoferować swoim pracownikom nową korzyść. Tym samym powiększą pakiet oferowanych świadczeń pracowniczych i zdobędą przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Przeczytajcie także: Bancovo i FinAi mają nową konkurencję

Platforma Cash powstanie we współpracy PZU z Alior Bankiem (PZU ma w przedsięwzięciu 32 proc. udziałów) i oparta ma być o technologię serwisu bancovo.pl (spółka nim zarządzająca należy do Aliora). Twórcy pomysłu chcą, by na początku z platformy korzystały największe przedsiębiorstwa w Polsce. W dalszej perspektywie będzie ona otwarta na mniejsze firmy.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies