Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bancovo i FinAi mają nową konkurencję. Do walki o klientów staje szwedzkie Lendo

Na razie skandynawski fintech oferuje pożyczki pięciu instytucji finansowych, w tym banków BGŻ BNP Paribas i Nest

Firma Lendo rozpoczęła dziś operacyjną działalność w Polsce, uruchamiając internetową platformę sprzedaży pod adresem lendopolska.pl. Na początek szwedzki fintech ma oferty z trzech firm pożyczkowych: AASA, Euroloan, Fellow Finance oraz dwóch banków: BGŻ BNP Paribas i Nest Banku. Na koniec tego roku spółka chce współpracować z minimum dziesięcioma partnerami biznesowymi, w większości bankami.

Przeczytajcie także: Internetowe platformy kredytowe nabierają rozpędu

Lendo zainteresowane jest też kooperacją z największymi pozabankowymi pożyczkodawcami, ale tymi którzy oferują produkty ratalne, bo spółka nie chce pośredniczyć w sprzedaży chwilówek. Firma na maj zaplanowała też dużą kampanię reklamową. Już teraz w ramach promocji zachęca potencjalnych klientów, by zgłaszali swoje pomysły na rozwój serwisu lub uwagi do jego funkcjonowania. Każdy pomysł wprowadzony w życie ma być nagrodzony.

Na platformie dostępne są kredyty i pożyczki zaciągane na okres od miesiąca do 10 lat, o wartości do 120 tys. złotych. Cały proces ubiegania się o finansowanie odbywa się internetowo. Lendo deklaruje, że klienci umowy z pożyczkodawcami będą mogli zawierać także online. Spółka nie pobiera żadnych opłat od klientów, wynagradzają ją współpracujące z nią instytucje finansowe.

Przeczytajcie także: UOKiK ostrzega przed serwisami pseudopożyczkowymi

Lendo to marka znana w Skandynawii od 2007 r. Obecnie jest największym brokerem finansowym online w Szwecji, Norwegii i w pierwszej trójce w Finlandii. W szwedzkiej wersji serwisu klienci mogą porównać ofertę 25 pożyczkodawców, ubiegać się o kredyty konsumenckie (w tym konsolidacyjne), dostępne są też pożyczki dla mikrofirm.

W Polsce szwedzki fintech będzie musiał toczyć bój o klientów m.in. z Bancovo, spółką-córką Aliora oraz z platformami FinAi i Jakikredyt, które wystartowały w ubiegłym roku. Rozwiązania te różnią się od tradycyjnych porównywarek finansowych tym, że prezentują spersonalizowane i wiążące oferty oraz umożliwiają zakończenie procesu kredytowego bez konieczności kontaktu klienta z pożyczkodawcą.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies