Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oferująca usługi księgowe firma Tax Care złożyła wniosek o upadłość. Należy do grupy Idea Banku

Według komunikatu banku to działanie formalne będące elementem planu naprawczego

Oferująca usługi księgowe firma Tax Care z grupy Idea Banku złożyła 30 lipca do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości. Bank tłumaczy, że wniosek ma charakter formalny, a spółka będzie restrukturyzowana. Głównym obszarem działalności Tax Care jest prowadzenie księgowości oraz doradztwo podatkowe i biznesowe dla firm.

Przeczytajcie także: Idea Bank zwolni połowę załogi

"Złożenie wniosku przez spółkę nastąpiło w wykonaniu obowiązków wynikających z przepisów Prawa upadłościowego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez spółkę, podjęła ona również działania zmierzające do sporządzenia wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który zostanie złożony do sądu w najbliższym czasie. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego będzie głównym celem działań zarządu spółki w nadchodzących tygodniach" – napisano w komunikacie.

Bank podał, że złożenie wniosku o upadłość i przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Banku.

Przeczytajcie także: KNF nie godzi się na połączenie Getinu i Idea Banku

Przypomnę – Idea Bank, którego wiodącym udziałowcem jest Leszek Czarnecki, w 2018 r. miał prawie 1,9 miliarda złotych straty netto. Jak wymieniał wtedy w raporcie bank, jednym z powodów takiego wyniku finansowego było m.in. odpisanie 355 mln zł z tytułu utraty wartości spółki zależnej Tax Care. Pod koniec maja KNF nie wyraziła zgody na połączenie Idea Banku z Getinem, także należącym do Czarneckiego.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies