Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin wdroży rozwiązanie "device fingerprint". To ułatwi logowanie na rachunek po wejściu w życie przepisów PSD II

Usługa podobna do tej, nad którą pracuje Getin, już od 14 września ma być dostępna w mBanku

Jak informuje biuro prasowe Getinu bank pracuje nad wdrożeniem rozwiązania o nazwie "device fingerprint". Będzie ono pozwalało na identyfikację urządzenia posiadacza rachunku osobistego na podstawie zestawu charakterystycznych dla niego cech, np. systemu operacyjnego, rozdzielczości ekranu czy rodzaju przeglądarki. Klient logując się z takiego komputera będzie mógł dodać je do zaufanych, dzięki czemu przy kolejnym logowaniu nie będzie proszony o dodatkowe potwierdzenie logowania na konto.

Przeczytajcie także: BOŚ wdroży nowy system transakcyjny i aplikację mobilną

Przypomnę, że 14 września bieżącego roku wchodzą w życie niektóre przepisy unijnej dyrektywy PSD II. Zgodnie z nimi logowanie na rachunek osobisty będzie podlegało tzw. silnemu uwierzytelnieniu. W efekcie przynajmniej raz na jakiś czas aby dostać się na konto nie będzie wystarczało podanie loginu i hasła. Dodatkowo klient będzie musiał potwierdzić chęć logowania w jeszcze inny sposób, np. hasłem jednorazowym z SMS-a lub przy pomocy mobilnej autoryzacji. W przypadku Getinu, jeżeli wdroży "device fingerprint", nie będzie to już konieczne.

Przeczytajcie także: Od 14 września zmiany w sposobie logowania na konta

Tymczasem rozwiązanie, nad którym pracuje Getin, już od 14 września ma być dostępne dla klientów mBanku. Natomiast Getin zrezygnuje z możliwości potwierdzania przelewów przy wykorzystaniu kodów generowanych przez kartę z wyświetlaczem. Instytucja ta była jedyną na polskim rynku, która takie rozwiązanie oferowała. Kody z karty z wyświetlaczem nie spełniają wymogów PSD II więc nie będą mogły też być stosowane do silnego uwierzytelniania logowania na rachunek. Karta zniknie z oferty banku. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies