Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BOŚ wprowadza nowości: system internetowy, aplikację na smartfony i mobilną autoryzację. Stary system wyłączy 14 września

Bank deklaruje też, że buduje produkcyjną wersję interfejsu API

Bank Ochrony Środowiska poinformował dziś na swojej stronie internetowej o planach związanych z nowościami w zakresie bankowości elektronicznej. Z komunikatu wynika, że instytucja kończy prace nad zupełnie nowym serwisem internetowym. Obecnie jest on testowany a w najbliższym czasie dostęp do niego otrzymają wszyscy klienci. Stary system ma działać tylko do 14 września bieżącego roku, a więc do wejścia w życie nowych przepisów wynikających z dyrektywy PSD II.

Przeczytajcie także: Będą zmiany w sposobie logowania na rachunki bankowe

BOŚ zapowiada jednocześnie wdrożenie nowej aplikacji mobilnej. Instytucja oferuje dziś apkę, ale zdecydowanie odstaje ona od rynkowego standardu. Przy próbie wykonania jakiejkolwiek operacji przenosi użytkownika do systemu internetowego przygotowanego w technice RWD (strona dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia) i dostępnego w przeglądarce. Nowa aplikacja jak najbardziej klientom się zatem należy.

Jak czytam w komunikacie banku nowy system bankowości elektronicznej będzie umożliwiał korzystanie z kolejnej metody potwierdzania operacji – autoryzacji mobilnej z wykorzystaniem tokena mobilnego. Funkcjonujące obecnie tokeny sprzętowe zostaną wycofane, a do dyspozycji klientów pozostanie również możliwość autoryzacji kodem SMS. Do 14 września klienci będą mogli korzystać zarówno ze starego jak i z nowego systemu transakcyjnego.

Przeczytajcie także: Getin wprowadził kartę wielowalutową

BOŚ buduje także interfejs dostępowy (API), umożliwiający podmiotom trzecim, np. fintechom dostęp do rachunków jego klientów. Większość dużych banków komercyjnych w Polsce wprowadziło produkcyjną wersję API przed 14 czerwca bieżącego roku, by uniknąć tzw. opcji fallback. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Jak wynika z dzisiejszego komunikatu BOŚ instytucji tej nie udało się wyrobić z tym na czas.

Fot. Wikipedia CC-BY 3.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies