Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostaliście SMS-a z informacją o egzekucji komorniczej? To oszustwo...

Ostrzega przed nim Nest Bank. To kolejny w ostatnim czasie cyberatak na użytkowników bankowości elektronicznej

Nest Bank w komunikacie na swojej stronie internetowej ostrzega przed atakiem cyberprzestępców, którzy rozsyłają fałszywe wiadomości SMS o wszczęciu egzekucji komorniczej. Treść SMS-a zachęca odbiorcę do wpłacenia niewielkiej kwoty, która ma rzekomo uchronić go przed taką procedurą i przed poniesieniem dodatkowych kosztów związanych z działaniami komornika.

Przeczytajcie także: "Wygraj najnowszy smartfon" – nie dajcie się nabrać

Rozsyłane wiadomości zawierają link kierujący użytkownika na fałszywą stronę operatora płatności. Jeśli ktoś da się nabrać i poda swoje hasła do bankowości internetowej, może stracić pieniądze zgromadzone na rachunku.

To kolejny w ostatnich tygodniach atak na polskich internautów. Największy odnotowano w połowie maja, kiedy to banki policja i UOKiK przestrzegały, że w sieci pojawiło się aż 100 stron udających witryny pośredników szybkich płatności, na których cyberprzestępcy wyłudzają loginy i hasła do bankowego konta.

Przeczytajcie także: Nie otwierajcie fałszywych e-maili z Ministerstwa Finansów

Przypomnę, że na początku lipca CERT ostrzegał też przed atakiem wymierzonym w klientów banków, także w Polsce. W ramach tego ataku oszuści rozsyłają e-maile zatytułowane "E-faktura Orange". Do wiadomości dołączony jest program, który pobiera na komputer trojana bankowego. Natomiast kilka dni wcześniej Ministerstwo Finansów alarmowało o złośliwym oprogramowaniu wysyłanym w mailach, udających wiadomość pochodzącą z tego resortu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies