Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W iTaxi można płacić Blikiem. Przez cały lipiec 30 proc. zniżki za przejazdy

Promocja związana jest z wdrożeniem w aplikacji iTaxi płatności one click Blik

Od dziś klienci korzystający z przejazdów zamawianych za pośrednictwem aplikacji iTaxi mogą płacić za pomocą Blika. W związku z uruchomieniem opcji płatności one click Blik ruszyła też promocja. Dzięki niej ci z Was, którzy zapłacą za przejazd w ten sposób, otrzymają 30 proc. zniżki. Każdy użytkownik może z niej skorzystać dowolną liczbę razy, ale maksymalna kwota rabatu wynosi 15 zł za każdy przejazd.

Przeczytajcie także: Blikiem będzie można płacić za usługi takie jak Netflix i Uber

Płatności one click, czyli umownym, jednym kliknięciem, są najbardziej zaawansowanym technologicznie sposobem korzystania z Blika. Zazwyczaj użytkownik, który płaci po raz pierwszy w danej aplikacji czy na stronie internetowej, musi wpisać sześciocyfrowy kod oraz zatwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku. W opcji one click otrzymuje możliwość zapamiętania danej aplikacji lub strony, tak, aby przy kolejnej płatności nie musiał podawać kodu Blik. Jedynie potwierdza płatność PIN-em w aplikacji bankowej na smartfonie. Zdaniem dyrektor rozwoju biznesu Polskiego Standardu Płatności (operatora systemu Blik) Magdaleny Kubisy Blik wchodzi w zupełnie nowy segment rynku, jakim są przewozy osób i jest to segment w którym do tej pory królowała gotówka oraz karty.

Przeczytajcie także: Apple Pay nowością w iTaxi

Z Blika mogą korzystać klienci Aliora, Millennium, Santandera, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO BP, BNP Paribas, Credit Agricole, Pekao, Inteligo i T-Mobile Usługi Finansowe. W I kwartale bieżącego roku jego użytkownicy wykonali prawie 40 mln różnego rodzaju transakcji, o 177 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Trzy czwarte z nich to płatności za zakupy w internecie.

Natomiast iTaxi to polska aplikacja służąca do zamawiania przejazdów taksówkami, która na rynku działa od ponad 5 lat. Można z niej korzystać w ponad 150 miastach, w tym m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście czy Wrocławiu. Wcześniej firma wprowadziła już mobilne płatności Google Pay i Apple Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies