Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W iTaxi można płacić Blikiem. Przez cały lipiec 30 proc. zniżki za przejazdy

Promocja związana jest z wdrożeniem w aplikacji iTaxi płatności one click Blik

Od dziś klienci korzystający z przejazdów zamawianych za pośrednictwem aplikacji iTaxi mogą płacić za pomocą Blika. W związku z uruchomieniem opcji płatności one click Blik ruszyła też promocja. Dzięki niej ci z Was, którzy zapłacą za przejazd w ten sposób, otrzymają 30 proc. zniżki. Każdy użytkownik może z niej skorzystać dowolną liczbę razy, ale maksymalna kwota rabatu wynosi 15 zł za każdy przejazd.

Przeczytajcie także: Blikiem będzie można płacić za usługi takie jak Netflix i Uber

Płatności one click, czyli umownym, jednym kliknięciem, są najbardziej zaawansowanym technologicznie sposobem korzystania z Blika. Zazwyczaj użytkownik, który płaci po raz pierwszy w danej aplikacji czy na stronie internetowej, musi wpisać sześciocyfrowy kod oraz zatwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku. W opcji one click otrzymuje możliwość zapamiętania danej aplikacji lub strony, tak, aby przy kolejnej płatności nie musiał podawać kodu Blik. Jedynie potwierdza płatność PIN-em w aplikacji bankowej na smartfonie. Zdaniem dyrektor rozwoju biznesu Polskiego Standardu Płatności (operatora systemu Blik) Magdaleny Kubisy Blik wchodzi w zupełnie nowy segment rynku, jakim są przewozy osób i jest to segment w którym do tej pory królowała gotówka oraz karty.

Przeczytajcie także: Apple Pay nowością w iTaxi

Z Blika mogą korzystać klienci Aliora, Millennium, Santandera, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO BP, BNP Paribas, Credit Agricole, Pekao, Inteligo i T-Mobile Usługi Finansowe. W I kwartale bieżącego roku jego użytkownicy wykonali prawie 40 mln różnego rodzaju transakcji, o 177 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Trzy czwarte z nich to płatności za zakupy w internecie.

Natomiast iTaxi to polska aplikacja służąca do zamawiania przejazdów taksówkami, która na rynku działa od ponad 5 lat. Można z niej korzystać w ponad 150 miastach, w tym m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście czy Wrocławiu. Wcześniej firma wprowadziła już mobilne płatności Google Pay i Apple Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies