Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
To chyba pierwsza apka na polskim rynku, w której znajdziecie Apple Pay. Nowość w iTaxi

Nowa metoda płatności pojawi się w aplikacji po pobraniu jej najnowszej wersji

Jak donoszą czytelnicy Cashless, w aplikacji iTaxi na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS pojawiła się nowa metoda płatności, czyli Apple Pay. Można ją wybrać spośród innych dostępnych instrumentów i regulować w ten sposób rachunek za przejazd taksówką. Sprawdziłem i rzeczywiście w App Store znajduje się już aktualizacja apki zawierająca tę nowość.

Wcześniej w apce iTaxi na urządzeniach z systemem operacyjnym Android znalazły się już także konkurencyjne płatności Google Pay. W tym wypadku iTaxi również była jedną z pierwszych aplikacji umożliwiających regulowanie rachunku przy pomocy nowego instrumentu. Obecnie promuje go oferując trzy przejazdy za 50 proc. ceny.

Przeczytajcie także: Apple Pay w siepomaga.pl

O ile wiem, apka mobilna iTaxi jest pierwszą na polskim rynku, w której można płacić przy pomocy Apple Pay. Prawdopodobnie wkrótce płatności te pojawią się także w sklepach internetowych. Wiadomo, że nad odpowiednimi wdrożeniami pracują już m.in. PayU, Przelewy24 czy Polskie ePłatności. Pierwsza z tych firm wprowadziła już Apple Pay na przykład do serwisu siepomaga.pl.

Przeczytajcie także: Dobry start Apple Pay w PKO

Apple Pay to rozwiązanie, które umożliwia także płatności zbliżeniowe w terminalach funkcjonujących w sklepach stacjonarnych. W Polsce dostępne jest dla klientów kilkunastu banków. Zadebiutowało 19 czerwca bieżącego roku w Aliorze, BGŻ BNP Paribas, Getinie, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santanderze i T-Mobile Usługach Bankowych. W październiku trafiło do oferty PKO i Inteligo. Prace nad wdrożeniem prowadzą m.in. ING, Millennium i Credit Agricole.

AKTUALIZACJA

Czytelnicy Cashless zidentyfikowali także inne aplikacje, w których Apple Pay można już płacić. Są to: Lime, Zara oraz Ryanair.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies