Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Siepomaga.pl to chyba pierwsze miejsce w polskiej sieci, gdzie możecie już korzystać z Apple Pay

Płatności przy wykorzystaniu tego instrumentu obsługuje tam firma PayU

Jeden z czytelników poinformował redakcję Cashless, że znalazł instytucję z Polski, która akceptuje już płatności Apple Pay w internecie. Sprawdziłem i rzeczywiście na stronie serwisu siepomaga.pl wyświetlanej na ekranie urządzenia z aktywnymi płatnościami Apple Pay możecie już znaleźć charakterystyczne logo usługi. Zakładka służąca do płatności wygląda tam teraz tak:

Integratorem płatności, który obsługuje zbiórki w serwisie siepomaga.pl, jest firma PayU. Jej biuro prasowe już kilka dni temu potwierdziło, że spółka pracuje nad wdrożeniem nowego sposobu płatności do swojego systemu, a pierwsi akceptanci wkrótce będą mogli zacząć przyjmować płatności za pomocą Apple Pay. Wygląda na to, że ta zapowiedź właśnie została zrealizowana.

Przeczytajcie także: Kiedy Apple Pay w ING Banku Śląskim

Apple Pay to przede wszystkim rozwiązanie do zbliżeniowych płatności mobilnych w sklepach stacjonarnych. Korzystać z niego mogą użytkownicy niektórych modeli smartfonów iPhone. Apple Pay pozwala jednak także na transakcje internetowe z rachunków kart powiązanych z cyfrowym portfelem Apple. Wdrożenie akceptacji tego instrumentu w obsługiwanych przez siebie sklepach oprócz PayU zapowiedziała także firma PayLane oraz operator serwisu Przelewy24. Chęć udostępnienia tej formy płatności zadeklarowali m.in. przedstawiciele Allegro.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne dla klientów PKO

Obecnie z usługi Apple Pay mogą korzystać klienci dziesięciu banków z Polski. W czerwcu nowe płatności weszły do oferty Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santandera i T-Mobile Usług Bankowych. W ostatni wtorek zaś płatności Apple Pay udostępnił PKO. Aktywować je mogą także klienci należącej do PKO marki Inteligo. Prace wdrożeniowe prowadzi już także ING. Ich finał spodziewany jest w I kw. przyszłego roku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies