Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Apple Pay już dostępne dla klientów PKO. Usługa ruszyła po godz. 8

PKO jest dziesiątym bankiem na polskim rynku, którego klienci mogą płacić zbliżeniowo iPhone’ami

Potwierdziły się nieoficjalne informacje Cashless sprzed kilku dni, że to właśnie dziś rano PKO udostępnić ma klientom płatności mobilne Apple Pay. Tuż po godz. 8 rano udało mi się dodać do cyfrowego portfela firmy Apple kartę wydaną przez PKO.

PKO jest dziesiątym bankiem na polskim rynku, który wdrożył Apple Pay. Wcześniej, w czerwcu bieżącego roku, płatności te trafiły do mobilnych klientów Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santandera i T-Mobile Usług Bankowych.

Przeczytajcie także: Apple Pay wkrótce w ING

Pierwotnie PKO planował zaoferować Apple Pay w III kw. Bank informował o tym już w momencie debiutu usługi w Polsce. Później okazało się, że planów tych nie da się zrealizować ze względu na premierę nowych telefonów firmy Apple, która nastąpiła 12 września. Z względu na wewnętrzne uregulowania producenta smartfonów debiut usługi płatniczej przesunięto zatem na pierwszy wtorek października. Mogliście o tym przeczytać np. tutaj.

Przeczytajcie także: Start Apple Pay w PKO przesunięty

Natomiast w najbliższym czasie płatności Apple Pay trafią do oferty kilku innych instytucji. Wczoraj nieoficjalne informacje na ten temat potwierdził na swoim profilu na Twitterze ING Bank Śląski. Nie podał jednak konkretnego terminu wdrożenia. Ale mi udało się już ustalić parę rzeczy na ten temat. Wkrótce będę mógł Wam o tym napisać.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies