Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay w Banku Śląskim – nowe informacje na temat daty debiutu

ING udostępni Apple Pay prawdopodobnie w marcu 2019 r.

Kilka dni temu ING Bank Śląski potwierdził wcześniejsze nieoficjalne informacje na temat tego, że zamierza udostępnić swoim klientom płatności Apple Pay. Informację taką zamieścił na swoim profilu na Twitterze. Nie podał jednak konkretnej daty wdrożenia. Biuro prasowe instytucji poinformowało jedynie, że odpowiednie prace są już prowadzone.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne dla klientów PKO

Jak natomiast dowiaduję się nieoficjalnie, debiut Apple Pay w ING planowany jest najpóźniej na marzec przyszłego roku, choć możliwe jest, że usługa trafi do klientów Śląskiego nieco wcześniej. Co ciekawe korzystać z niej będą mogli zarówno użytkownicy kart Mastercard jak i Visy, ale nie wszyscy. Jak wynika z moich ustaleń, przynajmniej początkowo Apple Pay nie dostaną klienci ING z segmentu małych i średnich firm.

Przeczytajcie także: Santander wprowadza Fitbit Pay

Tymczasem od wczoraj z płatności Apple Pay mogą korzystać klienci największego banku detalicznego w Polsce, czyli PKO i należącej do niego marki Inteligo. Płatności mobilne telefonami iPhone trafiły na polski rynek w czerwcu bieżącego roku. Obecnie znajdują się w ofercie 10 instytucji. Oprócz wspomnianego PKO korzystać z nich mogą klienci Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku, Santandera i T-Mobile Usług Bankowych.

Fot. Flickr CC BY 2.0

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies