Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wprowadza Fitbit Pay. Na razie usługa dostępna jest dla użytkowników dwóch modeli zegarków

To kolejna w tym banku możliwość zbliżeniowego płacenia za pomocą wearables. Klienci instytucji mogą już używać np. Garmin Pay

Gdy w marcu tego roku Santander Bank Polska (poprzednia nazwa BZ WBK) wdrożył płatności mobilne Garmin Pay, był pierwszym bankiem na polskim rynku, który zaoferował takie rozwiązanie. Później znalazło się ono także w ofercie innych instytucji finansowych, m.in. PKO. Teraz Santander robi kolejny krok i daje klientom możliwość korzystania z płatności za pomocą urządzeń Fitbit.
Przeczytajcie także: Niespodzianka od BZ WBK czyli nowe płatności mobilne
– Rozwiązania tego typu cieszą się coraz większą popularnością, dbamy więc o to, aby klientom oferować wszystkie dostępne na polskim rynku możliwości. Z płatności mobilnych kartami w II kwartale tego roku korzystało 228 tys. naszych klientów. Dlatego Santander Bank Polska, jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce, wprowadził do oferty mobilne płatności Fitbit Pay – mówi Błażej Mika, dyrektor departamentu produktów płatniczych i relacji z partnerami w Santanderze.
Fitbit Pay to rozwiązanie działające na podobnej zasadzie co Garmin Pay, tyle że na smartwatchach Fitbit, a dokładnie w modelach Ionic i Versa. Aby zacząć płacić tymi zegarkami, trzeba najpierw zainstalować odpowiednią aplikację na smartfonie i dodać do niej kartę. O bezpieczeństwo procesu dba system tokenizacyjny organizacji płatniczych Mastercard i Visa. Technologia ta pozwala na powiązanie karty z urządzeniem dzięki tokenowi, czyli ciągowi cyfr, którym zastępuje się numer karty. Jak zapewnia bank, w ten sposób dane karty użytkownika nigdy nie są ujawniane ani sprzedawcom ani firmie Fitbit. Ponadto kod PIN jest wybierany przez użytkownika podczas konfiguracji urządzenia, co zapewnia dodatkową ochronę.

Przeczytajcie także: BZ WBK wprowadza Garmin Pay
To kolejna opcja płatności mobilnych w Santander Bank Polska. Oprócz rozwiązania Fitbit Pay jego klienci mogą korzystać także ze wspomnianego Garmin Pay oraz HCE, Google Pay, Apple Pay i Blika. Ponadto, dzięki współpracy banku z operatorami płatności zdalnych takimi jak moBiLET, użytkownicy aplikacji mobilnej mogą płacić np. za bilety komunikacji miejskiej oraz parkingowe bezpośrednio z poziomu bankowości mobilnej.
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies