Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niespodzianka od BZ WBK. Bank wprowadza płatności Fitbit Pay

Nowe rozwiązanie płatnicze znajdzie się w ofercie instytucji już w październiku

Gdy w marcu bieżącego roku BZ WBK wdrożył płatności mobilne Garmin Pay był pierwszym bankiem na polskim rynku, który zaoferował takie rozwiązanie. Później znalazło się ono także w ofercie PKO BP, a niedawno trafiło także do klientów Nest Banku. Tymczasem dziś przedstawiciele BZ WBK poinformowali, że są na ostatnim etapie prac nad udostępnieniem jeszcze innych płatności mobilnych, czyli Fitbit Pay. Wdrożenie planowane jest na początek przyszłego miesiąca.

Przeczytajcie także: Nest Bank wprowadził Garmin Pay

Fitbit Pay to rozwiązanie działające na podobnej zasadzie co Garmin Pay, tyle że na urządzeniach Fitibit, a konkretnie na dwóch smartwatchach tej marki o nazwach Ionic i Versa. Aby zacząć płacić tymi zegarkami, trzeba najpierw zainstalować odpowiednią aplikację na smartfonie i dodać do niej kartę Mastercarda lub Visy. O bezpieczeństwo procesu dba system tokenizacyjny. Technologia ta pozwala na powiązanie karty z urządzeniem dzięki tokenowi, czyli ciągowi cyfr, którym zastępuje się numer karty.

Przeczytajcie także: Nowe zegarki do płatności od Fossil

Dziś BZ WBK ma najszerszą na polskim rynku ofertę płatności mobilnych. Oprócz wspomnianego już rozwiązania Garmin Pay jego klienci mogą korzystać także z płatności HCE, Google Pay, Apple Pay i Blika. Ponadto, dzięki współpracy banku z operatorami płatności zdalnych takimi jak moBiLET, użytkownicy aplikacji mobilnej BZ WBK mogą płacić np. za bilety komunikacji miejskiej oraz parkingowe bezpośrednio z poziomu bankowości mobilnej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies