Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK wprowadza Garmin Pay. Nowość już dostępna dla użytkowników kart Mastercarda

Garmin Pay to kolejne, po HCE, Bliku i Google Pay płatności mobilne w ofercie BZ WBK

Kilka dni temu pisałem na temat zapowiedzianej na dziś konferencji prasowej BZ WBK. Przewidywałem wówczas, że dotyczyć ona może nowych płatności mobilnych, jakie bank chce zaoferować użytkownikom smartwatchy. Okazuje się, że udało mi się zgadnąć. Dziś BZ WBK ogłosił bowiem wdrożenie Garmin Pay.

Przeczytajcie także: BZ WBK zaprasza na konferencję o płatnościach

Garmin Pay to rozwiązanie umożliwiające dokonywanie płatności za pomocą zegarków marki Garmin. Pierwszym smartwatchem tego producenta, na którym płatności są dostępne, jest Vivoactive 3. Aby korzystać z tej nowości, posiadacze zegarków będący klientami BZ WBK i używający kart Mastercard powinni zainstalować na smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile dostępną zarówno dla telefonów z systemem Android jak i iOS. Następnie powinni połączyć zegarek z aplikacją i dodać do apki kartę płatniczą. Proces odbywa się przy wykorzystaniu usługi zwanej tokenizacją.

Przedstawiciele BZ WBK podkreślają, że cenną zaletą zegarka Vivoactive 3 jest pulsometr, dzięki któremu urządzenie wykrywa czy zostało zdjęte z ręki czy nie. Jeśli nie zostanie, to przez 24 godziny od podania PIN-u można nim płacić bez dodatkowej autoryzacji i to niezależnie od kwoty – wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS. Ponadto po jednorazowym sparowaniu smartwatcha z telefonem można dokonywać transakcji bez konieczności posiadania przy sobie smartfona.

Przeczytajcie także: Ułatwią korzystanie z tokenizacji

Garmin Pay to czwarty rodzaj płatności mobilnych w ofercie BZ WBK. Wcześniej bank udostępnił już Blika, HCE oraz Google Pay (Android Pay). Wiadomo nieoficjalnie, że bank jest jednym z kilku z Polski, które negocjują wdrożenie nad Wisłą Apple Pay. Przedstawiciele BZ WBK nie chcieli jednak komentować tych pogłosek.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies