Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK zaprasza na konferencję o płatnościach. Ale wdrożenia Apple Pay chyba jeszcze nie ogłosi

Konferencja, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, dotyczyć będzie prawdopodobnie płatności z wykorzystaniem smartwatchy

Przed chwilą otrzymałem zaproszenie na konferencję prasową BZ WBK, która ma odbyć się w najbliższą środę. Z zaproszenia wynika, że tematem spotkania będą płatności mobilne, co może sugerować, że bank zamierza ogłosić wdrożenie Apple Pay. Biuro prasowe BZ WBK zdecydowanie zaprzecza jednak, jakoby konferencja prasowa miała dotyczyć płatności telefonami marki iPhone. Nie chciało też podać szczegółowej agendy wydarzenia.

Przeczytajcie także: Banki negocjują wdrożenie Apple Pay w Polsce

Natomiast warto zaznaczyć, że zaproszenie wysłane do dziennikarzy zilustrowane jest smartwatchem. Być może więc BZ WBK planuje rozszerzyć funkcję swojej aplikacji mobilnej o możliwość powiązania jej z nowoczesnymi zegarkami elektronicznymi. Pozwoliłoby to jego klientom na płatności zbliżeniowe lub Blikiem przy wykorzystaniu smartwatchy. Przypomnę, że aplikację na zegarki wyposażoną w generator kodów Blik ma w ofercie Millennium. Do niedawna klienci mogli też płacić zegarkami przy pomocy Google Pay, ale kilka dni temu amerykańska firma zaczęła tę usługę blokować w Polsce obiecując jej przywrócenie w przyszłości. Może stanie się to właśnie w przyszłym tygodniu?

Przeczytajcie także: Apple Pay w Polsce z Blikiem?

Wracając natomiast do wdrożenia Apple Pay nad Wisłą, z moich nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy między amerykańską firmą a bankami z Polski w tej sprawie trwają. Tak jak pisałem pod koniec ubiegłego roku, realnym terminem wdrożenia rozwiązania pozostaje II kw. bieżącego roku. Wśród banków, które w pierwszej kolejności mają szansę zaoferować klientom Apple Pay, mają być m.in. Alior, BZ WBK i mBank. Więcej na ten temat tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies