Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank także zrezygnował z pre paidów

To kolejna instytucja, która ugina się pod dyktatem nadzoru i rezygnuje z kart przedpłaconych dla klientów indywidualnych

Biuro prasowe mBanku nie chce komentować decyzji. Na stronie internetowej instytucji widnieje natomiast informacja, że wydawanie nowych, przedpłaconych kart podarunkowych nie jest obecnie możliwe z przyczyn technicznych. Nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że z powodu niekorzystnego klimatu wokół tego produktu nie planuje się na razie powrotu do jego sprzedaży. Natomiast wciąż wydawane są karty pre paid dla przedsiębiorstw.

mbank pre paid out

Wcześniej podobne decyzje podjęły już BGŻ BNP Paribas oraz Pekao. Obie instytucje wycofały z oferty karty przedpłacone dla klientów indywidualnych. Z tym że w Pekao wciąż mogą je kupować korporacje.

Przeczytajcie także: KNF nie odpuszcza. To koniec kart przedpłaconych

Zmiany w ofertach banków to reakcja na stanowcze wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. KNF na początku lipca wysłała do banków pismo, w którym domaga się zaprzestania sprzedaży kart przedpłaconych w modelu, jaki występuje w Polsce.

KNF nie chce, aby karty pre paid były anonimowe oraz połączone z rachunkiem technicznym służącym do doładowań. W ocenie nadzoru banki wciąż mogą sprzedawać karty przedpłacone klientom indywidualnym, ale najpierw muszą z nimi podpisać normalne umowy o prowadzenie rachunku. Ponadto od środków zgromadzonych na kontach technicznych kart przedpłaconych powinny odprowadzać składki na rezerwę obowiązkową, analogicznie jak robią to od oszczędności na zwykłych rachunkach osobistych.

Przeczytajcie także: Euronet testuje bankomaty zbliżeniowe

Z nieoficjalnych informacji wynika, że KNF wystąpiła przeciwko kartom przedpłaconym po interwencji nadzoru bankowego z Niemiec. Na tamtejszym rynku funkcjonuje ponoć bardzo dużo anonimowych kart wydanych przez banki działające w Polsce połączonych z numerem konta bankowego. Zdarzały się przypadki, że karty takie służą tam do prania brudnych pieniędzy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies