Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Meritum dostaną nowe numery rachunków i stracą aplikację

Zmiany związane z ostatnim etapem fuzji Meritum i Aliora wejdą w życie za dwa miesiące

Na 26 października zaplanowano początek ostatniego etapu łączenia Meritum i Aliora, czyli fuzję operacyjną. W informacji przekazanej klientom byłego Meritum Alior zastrzega, że ostateczny termin tego wydarzenia może zostać przesunięty, ale nie później niż na 30 listopada.

Fuzja operacyjna będzie miała spore konsekwencje dla obecnych klientów Meritum. Po pierwsze zmianie ulegną numery ich rachunków bankowych. Wprawdzie Alior deklaruje, że bezpośrednio po połączeniu systemów informatycznych obu instytucji przelewy przychodzące będą księgowane zarówno na stare jak i nowe numery rachunków a jedynie przelewy wychodzące od razu będą wychodziły z nowych numerów. Taka sytuacja nie będzie jednak trwała wiecznie, a w przyszłości ważne będą tylko nowe numery.

Przeczytajcie także: Millennium przedłuża promocję na Blika

Na razie nie wiadomo jednak, jak długo w użyciu będą także stare. – Będziemy starać się jak najdłużej utrzymać podwójną numerację, aby wszyscy klienci mieli możliwość dokonania zmiany numerów u swoich pracodawców czy kontrahentów – mówi Julian Krzyżanowski, rzecznik Aliora.

Fuzja operacyjna oznacza również, że klienci byłego Meritum będą musieli przyzwyczaić się do innego systemu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej. Alior informuje, że wszyscy będą korzystać z systemu i aplikacji Aliora. O ile dla użytkowników internetowego systemu transakcyjnego ta zmiana będzie raczej neutralna, o tyle będzie niekorzystna dla klientów korzystających z aplikacji mobilnej. Ta w Meritum jest o wiele lepsza od tej, którą oferuje Alior.

Przeczytajcie także: Klienci Meritum dostaną nowe karty

Ale to sytuacja mam nadzieję przejściowa. Alior deklaruje, że już pracuje nad nową generacją swojej bankowości mobilnej, która będzie miała wiele wspólnego z obecną aplikacją Meritum. Zresztą zatrudnił do tego specjalistów z tego banku. – Będziemy się starać, aby nowa aplikacja miała najlepsze cechy obecnych rozwiązań obu banków. Powinna być gotowa w I kwartale przyszłego roku – mówi Julian Krzyżanowski.

Ponadto dzięki możliwości korzystania z aplikacji Aliora klienci byłego Meritum uzyskają dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych oraz płatności Blik. Oba rozwiązania są w apce Aliora, ale nie ma ich obecnie w aplikacji Meritum.

Wcześniej klienci byłego Meritum dostali już nowe karty. Dotychczasowe plastiki z logo Visy zostały wymienione na karty MasterCarda. To dlatego, że Alior ma licencję jedynie tej drugiej organizacji płatniczej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies