Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium przedłuża promocję na Blika

Osoby posiadające rachunki osobiste oraz karty kredytowe w tym banku wciąż będą mogły bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów za pośrednictwem systemu mobilnego

Promocja znosząca opłaty za transakcje wykonywane za pośrednictwem Blika miała zakończyć się dzisiaj. Bank postanowił ją jednak przedłużyć. Dzięki temu użytkownicy rachunków osobistych w tym banku nadal będą mogli wypłacać gotówkę Blikiem bezpłatnie z bankomatów własnego banku a także wszystkich innych akceptujących ten instrument. To przede wszystkim urządzenia sieci ING, PKO, BZ WBK i Euronet.

Przeczytajcie także: Blik wszedł na stacje Orlen

Promocja została przedłużona do końca roku. Po jej zakończeniu osoby korzystające z Blika będą mogły bezpłatnie korzystać jedynie z bankomatów Millennium. Za transakcje w pozostałych urządzeniach bank naliczy każdorazowo 5 zł.

Przedłużenie promocji dotyczy również transakcji wykonywanych z rachunku karty kredytowej. W tym wypadku jednak bank nie będzie pobierał prowizji tylko przez wrzesień. Od października wypłaty gotówki Blikiem z rachunku kredytówki z bankomatów własnych i obcych kosztować będą 3,99 proc., min. 9,99 zł.

Przeczytajcie także: HCE - tak wkrótce będziecie płacić w sklepach

Wcześniej o przedłużeniu promocji na Blika zdecydował ING Bank Śląski. W jego tabeli opłat jeszcze do niedawna widniała siedmiozłotowa prowizja za korzystanie z systemu w sytuacji, gdy klient nie wykonał transakcji bezgotówkowych tym instrumentem na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Prowizja miała zacząć obowiązywać od stycznia przyszłego roku, ale zniknęła z najnowszej wersji tabeli opłat Śląskiego.

Z danych spółki Polski Standard Płatności, operatora Blika wynika, że może z niego korzystać już 800 tys. klientów. Do ich dyspozycji jest ok. 100 tys. stacjonarnych punktów handlowo-usługowych, kilkanaście tysięcy bankomatów i sklepy internetowe. Największą popularnością wśród użytkowników systemu cieszą się wypłaty z bankomatów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies