Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik wszedł na stacje Orlen

Od teraz na większości stacji benzynowych tego koncernu można płacić za pomocą nowego systemu płatności mobilnych

Transakcje przy pomocy Blika są możliwe na wszystkich ok. 1,2 tys. stacji własnych oraz ok. 100 stacji partnerskich koncernu. To zdecydowana większość sieci Orlenu, która liczy ok. 1,7 tys. stacji.

Przeczytajcie także: Blik już na większości terminali PolCard

Władze spółki deklarują, że zamierzają rozszerzać współpracę z operatorem Blika, tak by można było nim płacić także w pozostałych placówkach. Jednak konkretów, na przykład w postaci dat kolejnych wdrożeń, nie podano.

Orlen jest drugim koncernem naftowym, który w ostatnim czasie rozpoczął przyjmowanie na swoich stacjach płatności Blikiem. Kilka tygodni temu pisałem o Shellu, który podjął podobną decyzję. W jego przypadku jednak z nowego systemu płatniczego można korzystać tylko na stacjach własnych koncernu.

Z kolei spółka Polski Standard Płatności, operator Blika, podała, że z jej systemu może korzystać już 800 tysięcy osób. Za zakupy telefonem można zapłacić w ponad 100 tysiącach sklepów stacjonarnych oraz kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych. Przy pomocy Blika można też wypłacać gotówkę z ok. 11,5 tys. bankomatów w Polsce (m.in. tych należących do Euronetu).

Przeczytajcie także: Największe szanse na sukces Blika to bankomaty

Aby używać Blika, wystarczy pobrać aplikację mobilną jednego z banków - założycieli systemu: Aliora, Millennium, BZ WBK, Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO oraz Inteligo. Przy zakupie należy wybrać Blik jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie. Podobny schemat transakcji dotyczy bankomatów.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies