Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik wchodzi do SkyCash tylnymi drzwiami

Po ostatniej aktualizacji użytkownicy tej aplikacji mogą zasilać konto swojej portmonetki przelewem ekspresowym bezpośrednio ze smartfona, np. używając do tego Blika

Od wczoraj posiadacze urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android mogą pobrać nową wersję aplikacji płatniczej SkyCash. Z wprowadzonych nowości na uwagę zasługuje szczególnie kolejny sposób doładowania konta SkyCash, a więc przelew ekspresowy, który można wykonać bezpośrednio z aplikacji, bez konieczności otwierania przeglądarki internetowej.

Przeczytajcie także: Płatności mobilne HCE startują w Getinie

Po wybraniu tej metody zasilenia konta, pojawia się ekran z miejscem, na którym należy podać kwotę doładowania.

sc 1

Następnie aplikacja przekierowuje użytkownika na stronę, na której może wskazać bank prowadzący jego rachunek osobisty. Po jego wybraniu użytkownik przekierowywany jest do strony logowania w serwisie transakcyjnym.

sc 2

Co ciekawe aplikacja umożliwia zapamiętanie loginu i hasła do banku, co usprawnia przeprowadzenie kolejnej transakcji – nie trzeba podawać tych danych, wystarczy kliknąć.

sc 4

To bardzo wygodne rozwiązanie. Ale generuje pewne ryzyko. Wyobraźcie sobie, że ktoś, kto ma konto na SkyCash założone na fałszywe dane i posiada rachunek bankowy założony na słupa, kradnie Wam telefon. Przy pomocy aplikacji może doładować szybkim przelewem Wasze konto w SkyCash, a następnie wykonać z niego przelew na swoje i dalej na zarządzany przez siebie rachunek bankowy.

Przeczytajcie także: mPay wprowadza prowizje za brak aktywności

To oczywiście sytuacja bardzo hipotetyczna, ale możliwa. Decydując się na zapamiętanie loginu i hasła przez aplikację o tym ryzyku należy pamiętać.

Kolejną ciekawostką jest transfer hasła jednorazowego bezpośrednio z SMS-a do aplikacji. Nie spotkałem wcześniej takiego rozwiązania. Przyznać trzeba, że to wygodne.

sc 5

Co ciekawe nowa aktualizacja SkyCash chyba w przypadkowy sposób pozwala zintegrować aplikację z systemem płatności mobilnych Blik. Przelewy24, operator przelewów ekspresowych, z którym współpracuje SkyCash, umożliwia bowiem płatności przy użyciu tego systemu. Tym samym zasilenia konta w SkyCash można dokonać za pośrednictwem systemu Blik.

sc 3

Wśród innych nowości wprowadzonych przez SkyCash, o których warto wspomnieć, jest możliwość zeskanowania danych karty podpinanej do aplikacji za pomocą aparatu fotograficznego smartfona. Nie trzeba więc samodzielnie wklepywać danych z plastiku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies