Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy ekspresowe, lipiec 2015 r. – raport Cashless

To był kolejny rekordowy miesiąc na rynku przelewów ekspresowych

Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej wynika, że w lipcu za pośrednictwem oferowanego przez nią systemu Express Elixir wykonano 125,7 tys. przelewów o wartości łącznie 561 mln zł.

Przeczytaj także: Lokaty mobilne, lipiec 2015 r. - raport Cashless

Pod względem liczby był to najlepszy miesiąc w historii funkcjonowania systemu. Natomiast pod względem wartości lepszy był tylko tegoroczny marzec.

Przelewy elixir lipiec 2015 | Create infographics

Z kolei firma Blue Media, zarządzająca Blue Cash podała, że w minionym miesiącu klienci wykonali za pośrednictwem tego systemu ponad 193 tys. przelewów ekspresowych o wartości 169,2 mln zł. W tym wypadku zarówno liczba jak i wartość wykonanych transakcji była rekordowa.

Przelewy blue cash lipiec 2015 | Create infographics

W rezultacie zarówno pod względem łącznej liczby jak i wartości przelewów ekspresowych zleconych poprzez analizowane przez Cashless systemy, lipiec był najlepszym miesiącem w historii ich funkcjonowania.

Laczna liczba i wartosc przelewow ekspresowych lipiec 2015 | Create infographics

W lipcu średnia wartość przelewu ekspresowego wyniosła 2291 zł. To o prawie 50 zł mniej niż miesiąc wcześniej. Z tym, że o wiele wyższa jest wartość średniego przelewu w systemie Express Elixir - wynosi on 4463 zł, podczas gdy w Blue Cash tylko 876 zł.

Lipiec był już drugim z kolei miesiącem, gdy na rynku przelewów ekspresowych odnotowano rekordowe wyniki. To oznacza, że popularność tej usługi szybko rośnie.

Przeczytaj także: Banki na Twitterze, II kw. 2015 r. - raport Cashless

Póki co jednak wciąż opcją pierwszego wyboru pozostaje tradycyjny przelew w systemie Elixir, a przelewy ekspresowe są wykorzystywane jedynie w sytuacjach awaryjnych. Na korzyść ekspresów przemawiać będzie wzrost ich dostępności. Obecnie można je nadawać za pośrednictwem 14 dużych banków. Express Elixir jest dostępny w 10 a Blue Cash w 5 instytucjach. Przelewy ekspresowe w systemie BC dostępne są również w kilkudziesięciu bankach spółdzielczych oraz ze strony internetowej operatora tego systemu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies