Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności zbliżeniowe HCE startują w Getinie

We wrześniu bank zaoferuje mobilne płatności bezstykowe we współpracy z MasterCardem

To może być zaskakująca informacja bo od kilku miesięcy bank informował o zaawansowanych pracach i testach technologii wraz z konkurencyjną organizacją płatniczą Visa.

Najwyraźniej jednak zdecydował się na przygotowanie rozwiązania opartego o wytyczne zarówno MasterCarda jak i Visy. To pozwoli na korzystanie z mobilnych płatności zbliżeniowych wszystkim klientom Getinu, niezależnie od tego jakie logo nosi karta, z której korzystają. - Prace nad wdrożeniem HCE z Visą trwają. Spodziewamy się je zakończyć w najbliższym czasie - powiedział Artur Newecki z biura prasowego Getinu.

Przeczytajcie także: 5 powodów, dla których Blik może wyprzeć karty z bankomatów

Nowa usługa, którą zaoferuje Getin, umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym na tej samej zasadzie, co tradycyjna karta zbliżeniowa. Klient Getinu będzie musiał jednak posiadać urządzenie wyposażone w komunikację bliskiego zasięgu (tzw. NFC) z systemem operacyjnym Android KitKat lub jego nowszą wersją. Dostęp do płatności HCE odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej Getin Wallet. Będzie działać również w trybie offline.

Technologia HCE ma przewagę nad tzw. simcentrycznymi płatnościami mobilnymi. Charakteryzują się one tym, że dane karty potrzebne do transakcji znajdują się na karcie SIM telefonu komórkowego. To wymusza współpracę banku z telekomem, jest drogie i skomplikowane. Przy technologii HCE dane transakcyjne znajdują się w chmurze obliczeniowej.

Przeczytajcie także: Płatności zbliżeniowe już jesienią w aplikacji IKO

Nie wiadomo, kiedy konkretnie nowa usługa zostanie klientom Getinu udostępniona. Zarówno bank jak i MasterCard deklarują, że stanie się to we wrześniu. Dokładny termin startu uzależniony jest od administratora marketu Google Play. Getin będzie drugim bankiem w Polsce, który zaoferuje płatności HCE. Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, zrobił to bank Pekao. Prace nad wdrożeniem tej technologii kończy również BZ WBK a jesienią chce ją zaoferować również PKO BP.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies