Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay wprowadza prowizje za brak aktywności

Jeżeli korzystaliście kiedyś z płatności mobilnych mPay, sprawdźcie czy na koncie w tej firmie zostały Wam jakieś pieniądze. Wkrótce mogą zniknąć

Do pobierania prowizji za nieużywane rachunki przyzwyczaiły klientów banki. Dziś w wielu instytucjach płaci się za przyjemność posiadania konta osobistego, jeżeli nie korzysta się z niego aktywnie. Teraz podobną praktykę chce zastosować operator płatności mobilnych mPay.

Przeczytaj także: Samsung Pay wkrótce także w Europie

Od września będzie pobierał 4,99 zł miesięcznie z kont tych swoich klientów, którzy w ciągu minionego roku ani razu nie wykonali płatności za pomocą systemu mPay lub nie doładowali jakąkolwiek kwotą swojego konta w systemie.

mPay będzie pobierał prowizję za brak aktywności do czasu, aż konto klienta zostanie wyzerowane. Później, zgodnie z zapisami nowego regulaminu spółka nie będzie naliczać prowizji. Tzn., że nie powinno być takiej sytuacji, że ze względu na naliczanie prowizji powstanie saldo ujemne na kontach klientów.

Przeczytaj także: Blik w Euronecie bezpłatny, ale nie dla wszystkich

Nie wiem, ilu klientów ma w tym momencie mPay. Domyślam się jednak, że spora część z nich jest nieaktywna od dawna, a na kontach wielu z nich wciąż zalegają drobne kwoty. Ich właściciele pewnie nawet nie pamiętają o tych pieniądzach. Nowy zapis w regulaminie mPay to zapewne pomysł na to, jak formalnie uzyskać dostęp do tych środków i wyczyścić rejestry z nieużywanych kont.

mPay to najstarszy operator płatności mobilnych w Polsce, działa od 2007 roku. Po pozyskaniu nowego inwestora w postaci Grupy Lew deficytowa dotąd spółka próbuje stanąć na nogi. Od niedawna ma wreszcie aplikację mobilną. Kilka tygodni temu podpisała kontrakt na eksport swojego rozwiązania płatniczego do krajów arabskich.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies