Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Śląski udostępnił aplikację na Apple Watch

To pierwsza aplikacja bankowa w Polsce na zegarek Apple. Niestety, na razie tylko dla klientów korporacyjnych

A to oznacza, że niewielu z Was będzie pewnie mogło skorzystać z tego wynalazku. Warto jednak zaznajomić się z jego możliwościami i zastosowanymi rozwiązaniami, które w przyszłości mogą trafić także do aplikacji dla klientów indywidualnych.

Śląski deklaruje bowiem, że chce ją wprowadzić. Nie zdradza jednak nawet przybliżonych terminów, kiedy miałoby to nastąpić.

Przeczytaj także: W aplikacji Śląskiego pojawiły się powiadomienia push

Natomiast korporacyjna apka na Apple Watch od Śląskiego posiada rozwiązania znane już z aplikacji na smartfony, czyli np. procentowy wskaźnik salda - w ten sposób jednym rzutem oka można sprawdzić stan konta firmy.

apple watch

Aplikacja umożliwia również podejrzenie aktualnej liczby zleceń oczekujących na podpis użytkownika. Pod ręką są także kursy kupna i sprzedaży walut. Klient sam może zdefiniować w ustawieniach aplikacji domyślny rachunek i dwie waluty - informacje o nich ukażą się wyświetlaczu zegarka.

apple watch 2

– Ponad połowa klientów korzystających z naszej aplikacji mobilnej używa iPhonów lub iPadów. Wiemy, że coraz więcej z nich posiada Apple Watch, dlatego postanowiliśmy przygotować aplikację przeznaczoną na to urządzenie – mówi Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego. Na razie nie wiadomo czy, a jeżeli tak to kiedy, dostępna będzie wersja aplikacji na zegarki z systemem operacyjnym Android.

Przeczytaj także: Jest już nowa aplikacja od Millennium

Pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził aplikację na zegarek jest Millennium. Od kilku tygodni indywidualni klienci tego banku mogą korzystać z apki na urządzenia właśnie z systemem operacyjnym Android. Umożliwia ona sprawdzanie salda rachunków i kart, znalezienie najbliższego oddziału lub bankomatu, skorzystanie z nawigacji czy sprawdzenie aktualnych kursów walut.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies