Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik w Euronecie bezpłatny, ale nie dla wszystkich

Od wczoraj można wypłacać gotówkę Blikiem z bankomatów Euronetu. Nie wszyscy mogą to jednak robić za darmo

Prace nad udostępnieniem największej sieci bankomatów w naszym kraju użytkownikom nowego systemu płatniczego trwały od kilku miesięcy. Wreszcie wczoraj spółka Polski Standard Płatności, operator systemu Blik oraz Euronet, podały informacje, że szczęśliwie dobiegły one końca.

Przy okazji obie firmy pochwaliły się, że użytkownicy Blika mogą korzystać z bankomatów Euronetu bezpłatnie. Niestety nie wszyscy, bo choć Euronet nie pobiera prowizji od wypłat Blikiem ze swoich urządzeń, to robią to niektóre banki oferujące ten system.

Przeczytaj także: Ordynacja podatkowa wciąż nie dla Blika

I tak 5 zł od każdej transakcji zapłaci większość klientów PKO BP, posiadających podstawowe „Konto za Zero” oraz Inteligo. Dla nich to nie nowość, bo już wcześniej mogli korzystać z bankomatów Euronetu dzięki aplikacji IKO. Kosztowało ich to tyle samo.

W przypadku PKO z prowizji zwolnieni są użytkownicy „Konta bez Granic” i „Superkonta Oszczędnego” oraz rachunków kierowanych do wybranych grup klientów, czyli „Konta Pierwszego”, „Dla Młodych”, „Pogodnego”, „Aurum” oraz „Platinium II”.

Opłata w wysokości 5 zł od każdej wypłaty w bankomacie Euronetu widnieje również w cenniku Millennium. Prowizja tej wysokości dotyczy użytkowników rachunków osobistych. Posiadacze „Dobrego Konta” oraz „Konta 360” mogą jej uniknąć wykonując miesięcznie przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową oraz zapewniając wpływy na rachunek w wysokości min. tysiąca złotych.

Natomiast ci klienci Millennium, którzy Blika mają podpiętego do rachunku karty kredytowej, zapłacą za wypłatę z Euronetu 3,99 proc. kwoty transakcji, min. 9,99 zł. Bank deklaruje jednak, że wszystkie prowizje związane z użytkowaniem Blika zacznie pobierać dopiero we wrześniu. Do końca sierpnia w ramach promocji transakcje mobilne są bezpłatne.

Przeczytaj także: Euro Bank zrezygnował z Blika

W pozostałych bankach, w których Blik jest dostępny, wypłaty z bankomatów Euronetu są bezpłatne. Dotyczy Aliora, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku i Orange Finanse.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na zmianę w taryfie Śląskiego. Jeszcze niedawno znajdowała się tam siedmiozłotowa prowizja za korzystanie z Blika. Zwalniało z niej wykonanie transakcji bezgotówkowych o wartości 300 zł miesięcznie. Prowizja miała zacząć obowiązywać już od stycznia przyszłego roku. W nowej tabeli opłat Śląskiego, która zacznie obowiązywać za kilka tygodni, opłata za Blika zniknęła.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies