Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium może przejąć Euro Bank. Jest zgoda KNF

Teraz droga do zapowiadanej wcześniej fuzji prawnej i operacyjnej obu podmiotów jest już otwarta

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na zakup przez bank Millennium 99,8 proc. akcji Euro Banku. Tym samym spełniony został drugi warunek niezbędny do przeprowadzenia tej zmiany właścicielskiej. Wcześniej, 3 stycznia tego roku, portugalski bank otrzymał zgodę od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytajcie także: Nowość w aplikacji Euro Banku na iPhone’ach

Przypomnę, że na początku listopada ubiegłego roku Millennium i Societe Generale (właściciel Euro Banku) podpisały umowę dotyczącą zakupu instytycji działajacej na rynku pod marką eurobank. Kwota transakcji to 1,83 mld złotych. Po urzędowych zgodach transakcja zostanie zamknięta. Fuzja obu instytucji może zostać przeprowadzona w IV kw. obecnego roku.

Prezes Millennium, Joao Bras Jorge skomentował, że zgoda KNF otwiera drogę do finalizacji transakcji kupna Euro Banku, a w kolejnych etapach do fuzji prawnej i operacyjnej planowanych na drugą połowę roku. Dodał, że po połączeniu z Euro Bankiem Millennium zajmie siódme miejsce na rynku pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów oraz wzmocni swoją pozycję w obszarze kredytów konsumenckich.

Przeczytajcie także: Nowy Millenet już dostępny dla pierwszych klientów

Bank Millennium ma 1,9 mln klientów (dane na koniec marca 2019 r.) i sieć ponad 350 oddziałów. Natomiast z usług przejmowanego Euro Banku korzysta prawie 1,5 mln osób i ma on prawie 500 placówek (własnych i franczyzowych), których większość ulokowana jest w małych i średnich miejscowościach. Po fuzji klienci Euro Banku staną się klientami Millennium i korzystać będą z serwisów bankowości internetowej i mobilnej tego banku, które wdrożył on niedawno w nowej wersji.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies