Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji Euro Banku na iPhone’ach. Już działa logowanie przez FaceID

Operacje finansowe mobilni klienci Euro Banku nadal potwierdzają za pomocą liczbowego PIN-u

Biuro prasowe Euro Banku informuje o wgraniu do App Store nowej wersji aplikacji mobilnej drugiej generacji. Aktualizacja przynosi kilka zmian, ale najważniejszą jest biometria twarzy dla posiadaczy iPhone’ów w wersji X i wyżej. FaceID pozwala na zalogowanie się do aplikacji. Wszystkie inne operacje potwierdzane są tak jak dotychczas – kodem PIN.

Przeczytajcie także: Płatności HCE trafiły do nowej apki Euro Banku

Z informacji Euro Banku wynika, że na telefonach firmy Apple aplikacja będzie rozpoznawała, jaką biometrię posiada urządzenie i proponowała jej uruchomienie do logowania. Aktywację FaceID trzeba zatwierdzić kodem PIN. Później logowanie będzie odbywać się podobnie jak przy wykorzystaniu biometrii odcisku palca, z tym że zamiast dotykać czujnika linii papilarnych, będzie trzeba popatrzeć w stronę kamery smartfona. Euro Bank przypomina, że FaceID nie działa, gdy właściciel telefonu ma zamknięte oczy, więc nie da się za pomocą tego rozwiązania zalogować do aplikacji, gdy właściciel urządzenia śpi.

Przeczytajcie także: Połowa bankowców chce współpracować z fintechami

Większość liczących się banków na polskim rynku oferujących aplikacje na telefony z systemem iOS wprowadziło już możliwość logowania przez FaceID. Część z nich poszło o krok dalej. W tym wypadku warto wspomnieć o Pekao, który pozwala za pomocą biometrii twarzy i odcisku palca zatwierdzać także transakcje płatnicze na niewielkie kwoty.

Pamiętajcie, że w markecie App Store wciąż znajdziecie aplikację Euro Banku pierwszej generacji, która od dłuższego czasu nie jest już rozwijana. Tam biometrii twarzy nie znajdziecie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies