Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto ma już umowy z ponad 400 sklepami. Prawie połowa z nich uruchomiła rozwiązanie płatnicze czeskiego fintechu

Zakupy z późniejszą zapłatą mogą już robić m.in. klienci sklepów odzieżowych Diverse i Endo

Twisto podsumowało jedenaście miesięcy działalności nad Wisłą. W tym czasie polska spółka czeskiego fintechu zawarła umowy z ponad 400 sklepami internetowymi. Prawie połowa z nich udostępniła już płatności w formule "kup teraz, zapłać później". Oferta Twisto jest dostępna m.in. w sklepach z branży modowej i kosmetycznej. Ostatnio wprowadziły ją marki Diverse i Endo, a wcześniej platforma sprzedaży online Born2be.

Przeczytajcie także: Klienci Twisto mogą korzystać z Blika

Zdaniem szefa Twisto w Polsce Krzysztofa Blinowskiego możliwość zapłacenia później niż w dniu zamówienia daje klientom większą elastyczność, pozwala kupować korzystniej, np. wtedy gdy trafi się ciekawa promocja, a przede wszystkim sprawdzić czy produkt jest taki, jakiego oczekiwali. Dla e-commerce to alternatywa dla płatności za pobraniem i narzędzie wsparcia sprzedaży w sieci.

Spółka Twisto uruchomiła ofertę dla polskich klientów we wrześniu ubiegłego roku, wcześniej przez kilka miesięcy firma pozyskiwała sklepy internetowe do współpracy. Powstały w Czechach fintech oferuje odroczone płatności za zakupy internetowe. Klienci mogą zamawiać produkty w sieci, a pieniądze przeznaczone na te wydatki oddać po 21 dniach. W spółkę zainwestował bank ING, który opracowane przez nią rozwiązanie wprowadził do bramki płatniczej imoje.

Przeczytajcie także: eBay otworzył stacjonarny sklep w Wielkiej Brytanii

W Czechach, gdzie Twisto działa od 5 lat, z oferty firmy korzysta 500 tys. użytkowników, którzy robią zakupy w ponad 600 sklepach. Na tamtejszym rynku fintech oferuje klientom szersze portfolio produktów, m.in. mobilną aplikację płatniczą z odnawialną linią kredytową, wielowalutową kartę płatniczą oraz Apple Pay. Firma zapowiada, że na polskim rynku wdroży te rozwiązania jeszcze w tym roku. Konkurencyjne dla Twisto odroczone płatności oferują w Polsce spółka PayPo, w którą zainwestował Alior oraz współpracująca z PayU firma Kreditech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies