Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
eBay otworzył stacjonarny sklep w Wielkiej Brytanii. Towary wystawiają w nim lokalni drobni przedsiębiorcy

Będzie otwarty przez miesiąc, a koncern określa go mianem "eksperymentu detalicznego"

Sklep stacjonarny eBay działa od soboty w niedużym brytyjskim mieście Wolverhampton, niedaleko Birmingham. To efekt trwającej już od kilku miesięcy współpracy tej globalnej platformy sprzedażowej z lokalnymi, małymi firmami z tego miasta. Sklep jest właściwie showroomem, prezentującym wyroby miejscowego biznesu i rzemiosła.

Przeczytajcie także: Sklep przyszłości według Microsoftu

Swoją ofertę wystawi w nim 40 firm. Ekspozycja będzie się zmieniać co tydzień tak, że co poniedziałek pojawiać się będzie po dziesięciu nowych najemców. To głównie małe zakłady odzieżowe, firmy produkujące dodatki i biżuterię oraz artykuły dekoracyjne, sprzęt i wyposażenie do domu i ogrodu, gadżety samochodowe, a także firmy tworzące oryginalne prezenty.

eBay zapowiedział, że oprócz wsparcia i promocji małego biznesu zadaniem sklepu jest działanie jako "eksperyment detaliczny" - wykorzystuje kody QR do śledzenia procesu zakupów oraz pomiarów skuteczności sprzedaży i analizowania decyzji klientów, przemieszczających się między różnymi kanałami sprzedaży. Jak tłumaczą przedstawiciele amerykańskiej platformy, ma to na celu lepsze zrozumienie interakcji między tradycyjnym i internetowym handlem detalicznym oraz zbadanie roli, jaką stacjonarne sklepy mogą odegrać w prowadzeniu sprzedaży online.

Przeczytajcie także: Google wprowadza voice commerce w Polsce

eBay to kolejny internetowy gigant e-commerce, który flirtuje z tradycyjnym handlem. Wcześniej Amazon otworzył swoje bezgotówkowe sklepy w kilku miastach USA, czym naraził się na zarzuty, że dyskryminuje klientów gotówkowych i nieubankowionych. W reakcji kilka amerykańskich miast wprowadziło (lub planuje) regulacje nakazujące przyjmowanie gotówki przez sklepy, restauracje i punkty usługowe. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies