Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir z nowym rekordem. W kwietniu przelewy na 3,5 mld zł

W ciągu roku liczba przelewów ekspresowych w systemie KIR wzrosła o prawie 130 proc.

KIR opublikował dziś najnowsze, kwietniowe dane o statystykach zarządzanych przez firmę systemów rozliczeniowych. Widać w nich coraz mocniejsze wiosenne ożywienie, zwłaszcza w systemie Express Elixir umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (przesyłanych Blikiem). W ubiegłym miesiącu wykonano za jego pomocą 1,93 mln transakcji o wartości 3,5 mld zł. Obie te liczby to najlepsze, miesięczne wyniki w całej historii systemu.

Przeczytajcie także: W Express Elixir po raz pierwszy dzienna liczba przelewów przekroczyła 100 tys.

Dla porównania – rok temu w kwietniu zrealizowano w ten sposób 848 tys. transakcji o wartości 2,23 mld zł, a w marcu bieżącego roku było to odpowiednio – 1,83 mln i 3,3 mld zł. Liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych, w porównaniu do kwietnia 2018 r. zwiększyła się o 127 proc., a wartość wzrosła o 57 proc. Najlepszym dniem okazał się wtorek 30 kwietnia, kiedy to wykonano w systemie ponad 104 tys. przelewów natychmiastowych o wartości 243 mln zł.

Przypomnę, że wcześniej wartość 3 mld zł przelewów ekspresowych w miesiącu została przekroczona m.in. w grudniu i listopadzie ubiegłego roku. Natomiast podstawowy system KIR-u, czyli Elixir, rozliczył w ubiegłym miesiącu 166,9 mln transakcji o wartości 493 mld zł.

Przeczytajcie także: Ponad 22 mld przelewów na 72 bln złotych przez 25 lat systemu Elixir

Z kolei w systemie Euro Elixir obsługującym przelewy w tej walucie, w kwietniu 2019 r. rozliczono ponad 3,3 mln transakcji o wartości 18,9 mld euro. W analogicznym miesiącu 2018 r. zrealizowano ich ponad 2,5 mln za 14,7 mld euro. W ujęciu rok do roku liczba transakcji wzrosła więc tu o 30 proc., a wartość zwiększyła się o 28 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies