Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir z nowym rekordem. W kwietniu przelewy na 3,5 mld zł

W ciągu roku liczba przelewów ekspresowych w systemie KIR wzrosła o prawie 130 proc.

KIR opublikował dziś najnowsze, kwietniowe dane o statystykach zarządzanych przez firmę systemów rozliczeniowych. Widać w nich coraz mocniejsze wiosenne ożywienie, zwłaszcza w systemie Express Elixir umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (przesyłanych Blikiem). W ubiegłym miesiącu wykonano za jego pomocą 1,93 mln transakcji o wartości 3,5 mld zł. Obie te liczby to najlepsze, miesięczne wyniki w całej historii systemu.

Przeczytajcie także: W Express Elixir po raz pierwszy dzienna liczba przelewów przekroczyła 100 tys.

Dla porównania – rok temu w kwietniu zrealizowano w ten sposób 848 tys. transakcji o wartości 2,23 mld zł, a w marcu bieżącego roku było to odpowiednio – 1,83 mln i 3,3 mld zł. Liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych, w porównaniu do kwietnia 2018 r. zwiększyła się o 127 proc., a wartość wzrosła o 57 proc. Najlepszym dniem okazał się wtorek 30 kwietnia, kiedy to wykonano w systemie ponad 104 tys. przelewów natychmiastowych o wartości 243 mln zł.

Przypomnę, że wcześniej wartość 3 mld zł przelewów ekspresowych w miesiącu została przekroczona m.in. w grudniu i listopadzie ubiegłego roku. Natomiast podstawowy system KIR-u, czyli Elixir, rozliczył w ubiegłym miesiącu 166,9 mln transakcji o wartości 493 mld zł.

Przeczytajcie także: Ponad 22 mld przelewów na 72 bln złotych przez 25 lat systemu Elixir

Z kolei w systemie Euro Elixir obsługującym przelewy w tej walucie, w kwietniu 2019 r. rozliczono ponad 3,3 mln transakcji o wartości 18,9 mld euro. W analogicznym miesiącu 2018 r. zrealizowano ich ponad 2,5 mln za 14,7 mld euro. W ujęciu rok do roku liczba transakcji wzrosła więc tu o 30 proc., a wartość zwiększyła się o 28 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies