Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W ciągu roku potroił liczbę transakcji. Blik drugim nominowanym do tytułu Fintech 2019

Zdobywców nagród Cashless w czterech kategoriach poznacie podczas Cashless Fintech Evening, który już 30 maja odbędzie się w Warszawie

Już za kilka tygodni odbędzie się Cashless Fintech Evening 2019. Kulminacyjnym momentem wydarzenie będzie gala, w trakcie której ujawnieni zostaną zwycięzcy nagród Cashless w czterech kategoriach: Fintech 2019, Fintech Future, Osobowość Fintech 2019 oraz Projekt Fintech 2019. Wczoraj zaprezentowałem sylwetkę pierwszego z nominowanych w kategorii Fintech 2019, a więc spółkę Billon. Dziś drugi kandydat do tytułu – operator systemu płatności mobilnych Blik.

Jeśli chodzi o rozwój spółki Polski Standard Płatności w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jest o czym pisać. Wystarczy wspomnieć, że liczba transakcji zrealizowanych przez użytkowników Blika w IV kw. ubiegłego roku potroiła się względem tego samego okresu 2017 r. a w całym ubiegłym roku była dwa razy większa niż w trzech poprzednich latach razem wziętych. Firma wprowadziła też na rynek nową usługę, płatności powtarzalne.

Przeczytajcie także: Prawie połowa bankowców chce oddać część biznesu fintechom

Jednak najważniejszym wydarzeniem ostatnich miesięcy dla operatora Blika było pozyskanie strategicznego partnera, jakim jest Mastercard. Partnerstwo to zakłada m.in. współpracę przy wprowadzeniu do Blika płatności zbliżeniowych a także wejście kapitałowe Mastercarda do spółki zarządzającej systemem. Organizacja ma stać się mniejszościowym udziałowcem PSP jeszcze w tym roku. Wartości transakcji nie ujawniono, ale mówi się, że może ona wynosić nawet kilkaset milionów złotych.

Blik jest więc mocnym kandydatem do tytułu Fintech 2019. W kategorii tej nominowane są firmy, które w ostatnim czasie odnotowały szczególne sukcesy, mogą pochwalić się znaczącym rozwojem biznesu czy pozyskaniem dużego inwestora. W kategorii Fintech Future nominację otrzymały firmy z największym potencjałem na przyszłość a w kategorii Projekt Fintech 2019 – najciekawsze przedsięwzięcia fintechowe wprowadzone przez tradycyjne instytucje fintechowe, jak np. banki. W kategorii Osobowość Fintech 2019 nominowano osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce. Jutro opiszę kolejnego nominowanego w kategorii Fintech 2019.

Przeczytajcie także: Nowy zegarek do płatności Garmin Pay

Nominacji do nagród w poszczególnych kategoriach dokonała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie kapituły nagród, powołanej przez Cashless. W jej skład wchodzi kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Przyznanie nagród Cashless będzie punktem kulminacyjnym wieczoru. Wcześniej zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS, na temat barier na różnych etapach rozwoju firm fintechowych oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies