Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay też będzie weryfikował użytkowników. Ale wirtualnych portmonetek nie wyłączy

Nowy regulamin aplikacji wprowadzający weryfikację kont zacznie obowiązywać 2 czerwca

Operator aplikacji mPay poinformował o zmianie regulaminu swoich usług. Nowe regulacje zaczną obowiązywać na początku przyszłego miesiąca. Najważniejszą zmianą, jaką wprowadza operator, jest weryfikacja użytkowników, co ma związek z dostosowaniem oferty spółki do wymogów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Przeczytajcie także: Połowa bankowców chce współpracować z fintechami

Z informacji opublikowanych przez mPay wynika, że klienci, którzy nie zweryfikują swoich kont, nie będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji. Nie będą więc mogli np. wykonywać przelewów P2P na konto innego użytkownika, wypłacać pieniędzy z konta mPay, a w przyszłości z jeszcze innych usług, jakie spółka zamierza wprowadzić. Natomiast brak weryfikacji nie spowoduje wyłączenia możliwości realizacji płatności z rachunku powiązanej z aplikacją karty bankowej czy z tzw. wirtualnej portmonetki. To drugie rozwiązanie pozwala zasilać konto mPay np. przelewem bankowym, a później płacić tymi pieniędzmi np. za bilety komunikacji miejskiej czy parkowanie.

mPay pisze, że aby przejść proces weryfikacji, należy zalogować się do serwisu internetowego mPay, a następnie kliknąć opcję "Zweryfikuj konto mPay". Później należy podać kilka informacji o sobie, takich jak numer Pesel czy adres zamieszkania. Należy pamiętać, aby wprowadzane dane były zgodne z analogicznymi informacjami posiadanymi przez bank danego użytkownika. W kolejnym kroku trzeba bowiem wykonać przelew weryfikacyjny na dowolną kwotę z rachunku osobistego. Potwierdzenie tożsamości odbędzie się podstawie porównania danych wprowadzonych przez klienta z informacjami na przelewie. Jego kwota zasili konto użytkownika w mPay.

Przeczytajcie także: Jest zielone światło dla ustawy o obowiązkowych terminalach

mPay jako operator aplikacji płatniczej nie jest pierwszym, który przeprowadza weryfikację użytkowników dla potrzeb ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Kilka miesięcy temu podobny proces zainicjował SkyCash. Tam też konieczne było wprowadzenie danych osobowych i potwierdzenie ich przelewem z banku. Proces, przynajmniej na początku, sprawiał wiele kłopotów, bo system negatywnie weryfikował klientów, którzy np. zrobili literówkę w nazwisku czy adresie zamieszkania. SkyCash zdecydował także, że osoby niezweryfikowane nie będą mogły korzystać z wirtualnej portmonetki.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies