Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Obsługa warszawskiej strefy parkowania przez aplikację dla SkyCash. Jest rozstrzygnięcie przetargu

To już trzecie podejście ZDM do wyłonienia zwycięzcy tego postępowania. Wcześniej dwa razy wygrywał mPay

Na stronie stołecznego Zarządu Dróg Miejskich pojawiła się informacja o wyłonieniu zwycięzcy przetargu na obsługę przez smartfony warszawskiej strefy płatnego parkowania. Wygrał operator aplikacji mobilnej SkyCash, który zaproponował najkorzystniejszą ofertę cenową. Miasto zapłaci mu za usługi około 320 tys. zł.

Przeczytajcie także: Będzie nowa aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

Ogłoszona dziś decyzja to już trzecie rozstrzygnięcie w postępowaniu przetargowym toczącym się od jesieni ubiegłego roku. Wcześniej ZDM dwa razy ogłaszał zwycięzcą przetargu operatora aplikacji mPay. Od tych decyzji SkyCash odwoływał się jednak do Krajowej Izby Odwoławczej, która dwukrotnie unieważniała wybór dokonany przez ZDM. Zarzuty, które zadecydowały o unieważnieniu oferty mPay, dotyczyły m.in. błędów rachunkowych.

Obecne, trzecie rozstrzygnięcie oznacza, że jeśli chodzi o obsługę warszawskiej strefy płatnego parkowania przez smartfony, zachowane zostanie status quo. SkyCash od kilku lat ma wyłączność na pobieranie w stolicy opłat za parkowanie. Obecnie strefę obsługuje na podstawie krótkoterminowej umowy podpisanej z ZDM-em po tym, jak jego wcześniejszy kontrakt się zakończył, a postępowanie przetargowe przedłużało się.

Przeczytajcie także: Zmiany w płatnościach za parkowanie we Wrocławiu

Być może problemów z wyłonieniem zwycięzcy przetargu w Warszawie by nie było, gdyby miasto zdecydowało się umożliwić pobieranie opłat za parkowanie więcej niż jednemu operatorowi aplikacji. Tak jest w większości miast w Polsce. Z moich informacji wynika, że stolica dysponuje już oprogramowaniem, które pozwala na nawiązanie współpracy z wieloma usługodawcami. Szansa na to będzie już za kilka miesięcy. Kontrakt, który SkyCash będzie mógł podpisać z ZDM w wyniku zwycięstwa w rozstrzygniętym dziś przetargu, będzie obowiązywał tylko do jesieni br.

Natomiast fakt, że przez kilka najbliższych miesięcy kierowcy będą mogli opłacać postój w centrum Warszawy za pomocą tej samej aplikacji co przez ostatnie lata, nie znaczy, że wkrótce nie czekają ich zmiany. Zgodnie z warunkami przetargu, za parkowanie w Warszawie będzie można płacić bezpośrednio w ciężar rachunku karty płatniczej (obecnie SkyCash wymaga doładowania wirtualnej portmonetki, za co pobiera prowizję) a powiadomienia o rozpoczęciu i zakończeniu parkowania będą wysyłane SMS-em, a nie jak dotychczas za pomocą komunikatu push.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies