Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma na liście ostrzeżeń KNF. Na czarną listę trafił broker FXGM, działający na rynku forex

Urząd złożył też zawiadomienie do prokuratury o niezgodnej z prawem działalności tej firmy

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dzisiaj o dodaniu do listy publicznych ostrzeżeń cypryjskiej spółki Depaho Ltd, która oferuje na rynku polskim usługi pod marką FXGM i prowadzi platformę internetową pod adresem pl.fxgm.com.

Według urzędu firma łamie prawo prowadząc działalność maklerską w zakresie doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF, niezgodnie z regulacjami ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Komisja skierowała w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa .

Przeczytajcie także: Nadzór ostrzega przed Coinroom

Spółka Depaho nie posiada oddziału na terenie Polski, ani żadnego oficjalnego przedstawicielstwa w formie agenta. Na wspomnianej stronie internetowej informuje, że "umożliwia swoim klientom handlowanie on-line walutami, towarami i akcjami firm dzięki kontraktom różnicy kursowej (CFD) na wygodnej i zaawansowanej technologicznie platformie handlowej o nazwie PROfit".

Depaho zapewnia też, że podlega europejskiemu prawodawstwu i jest kontrolowana przez Cypryjską Komisję Bezpieczeństwa Walutowego (CySEC). Reklamuje się także, że każdy jej klient otrzymuje pomoc doradcy, który "pomaga handlującemu on-line, oferuje mu wsparcie i podpowiedzi niezbędne do osiągnięcia sukcesu".

Przeczytajcie także: KNF zakazuje Homepay świadczenia usług

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń zawiera nazwy firm i nazwiska osób, wobec których Komisja zgłosiła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Na liście zamieszczane są także informacje o przebiegu postępowania karnego. Urząd stworzył listę, by obywatele zwrócili uwagę na zamieszczone na niej firmy i podczas kontaktów z nimi zachowywali ostrożność. Liczy obecnie 268 pozycji.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies