Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Druga w ostatnim czasie kryptogiełda na "czarnej" liście KNF. Nadzór ostrzega przed Coinroom

Kilka dni temu na listę ostrzeżeń KNF-u trafiła giełda BitMarket24

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dzisiaj o dodaniu do listy tzw. publicznych ostrzeżeń giełdy kryptowalut Coinroom. Zarzuca jej łamanie ustawy o usługach płatniczych. Niedawno podobne zarzuty postawiono innej giełdzie cyfrowych pieniędzy – BitMarket24. Wówczas biuro prasowe KNF wyjaśniło, że giełdy, które umożliwiają inwestorom kupowanie kryptowalut przy wykorzystaniu tzw. wirtualnej portmonetki, muszą mieć licencję instytucji płatniczej.

Przeczytajcie także: Druga kryptogiełda w rejestrze KNF

BitMarket24 i Coinroom to najnowsze przykłady kryptogiełd, jakie trafiły na "czarną" listę KNF-u, ale jest ich więcej. W ubiegłym roku nadzór umieścił na niej także największą w Polsce firmę tego rodzaju, czyli BitBay. Parę tygodni później ten sam los spotkał jeszcze poznańską Abucoins. Później KNF opublikował wytyczne, w których przedstawił wymagania jakie spełniać muszą podmioty oferujące kupno i sprzedaż walut cyfrowych. Na tej podstawie kilka firm z branży rozpoczęło starania o odpowiednie zezwolenia a efekt tych starań mogliście poznać w mijającym tygodniu.

Przeczytajcie także: BitMarket24 na liście ostrzeżeń KNF

Wpisanie BitMarket24 na listę ostrzeżeń zbiegło się bowiem w czasie z aktualizacją rejestru małych instytucji płatniczych. To firmy, które mogą prowadzić działalność nadzorowaną przez KNF, ale w ograniczonym zakresie. W rejestrze tym znalazły się dwa podmioty, których przedstawiciele zadeklarowali uruchomienie w najbliższym czasie działalności jako giełdy kryptowalut. Mowa o operatorze platformy bitclude.com oraz firmie Coinquista.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies