Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ruszył drugi etap litewskiej piaskownicy blockchainowej. Wilno czeka na zgłoszenia fintechów

Młode firmy chcące testować swoje blockchainowe pomysły mają tydzień na rejestrację w piaskownicy Banku Litwy

Litewski bank centralny zapowiedział, że wybierze "co najmniej trzy fintechy o różnym stopniu rozwoju" do testowania ich projektów w pierwszej na świecie blockchainowej piaskownicy regulacyjnej o nazwie LBChain. Firmy mają czas na zgłoszenie się do 15 lutego za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej Lietuvos Bankas (www.lb.lt).
Przeczytajcie także: Litwa uruchamia pierwszą na świecie blockchainową piaskownicę
Wcześniej do pomocy w pracach nad nowym sanboxem Bank Litwy wybrał, jak to określono w "procesie przedkomercyjnym", dostawców usług, m.in. spółkę IBM Polska. Teraz w drugim etapie usługodawcy ci będą pracować nad dwoma zadaniami. Najpierw połączą siły z wybranymi fintechami, aby stworzyć platformę LBChain. Po drugie, w konsultacji z Bankiem Litwy będą rozwijać z nimi opracowanie konkretnego produktu, opartego o technologię blockchain. Fitechy będą mogły przetestować ten produkt w środowisku piaskownicy LBChain.
Bank Litwy deklaruje, że młode firmy zajmujące się blockchainem będą mogły dzięki temu "uzyskać wgląd w realia techniczne i wiedzę technologiczną, otrzymać informacje zwrotne z testów z realnymi użytkownikami i zdobyć wiedzę dotyczącą wymagań regulacyjnych dla proponowanych przez nich innowacji".
Przeczytajcie także: Blockchain w finansach to przyszłość, która nadejdzie
Bank Litwy podkreśla, że fintechom dzięki rozwinięciu i przetestowaniu ich projektów w piaskownicy, potem będzie łatwiej wejść z nimi na rynek komercyjny i jednocześnie lepiej się na nim wyróżnić. Projekt finansowany jest przez Bank Litwy, litewski rząd oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.
KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies