Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior umożliwia zdalne zakładanie Profilu Zaufanego. Wkrótce wprowadzi elektroniczny proces rejestracji firm

W najbliższym czasie usługa aktywacji Profilu Zaufanego poprzez bankowość elektroniczną trafi też do klientów T-Mobile Usług Bankowych

Klienci Aliora mogą już aktywować Profil Zaufany w bankowości internetowej. W komunikacie prasowym Alior zapowiada, że niebawem udostępni też podobną usługę w T-Mobile Usługach Bankowych. Kolejnym krokiem będzie możliwość otwierania firmy po zalogowaniu się na konto. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli założyć własną działalność gospodarczą na formularzu CEIDG lub korzystać z platformy PUE w ZUS.
Przeczytajcie także: Nowa, przydatna usługa w e-administracji
Jak założyć Profil Zaufany? Trzeba zalogować się do bankowości internetowej, w zakładce eUrząd wypełnić krótki formularz i zatwierdzić operację kodem autoryzacyjnym wysłanym na telefon. Założenie i korzystanie z urzędowego profilu i konta na ePUAP w Aliorze jest bezpłatne.

Przypomnę, że posiadając Profil Zaufany możecie bez wychodzenia z domu m.in. złożyć wniosek o dowód osobisty lub prawo jazdy, sprawdzić swoje rozliczenia podatkowe czy zgłosić spadek lub darowiznę. Możecie sprawdzić też na bieżąco statusy swoich spraw i wniosków, odebrać i wysłać urzędową korespondencję. Każda wysyłka i odbiór pisma przez ePUAP ma urzędowe poświadczenie odbioru (UPO), które jest tak samo ważne jak awizo.
Przeczytajcie także: Za odpis aktu urodzenia można już płacić online
Profil Zaufany wykorzystywany jest jako metoda weryfikacji tożsamości w: instytucjach publicznych, samorządach i urzędach gminy, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, urzędzie skarbowym, urzędzie stanu cywilnego. Można go też używać na stronach pue.zus.pl, biznes.gov.pl czy obywatel.gov.pl. Założyć można go za pośrednictwem kilku instytucji finansowych. Mogą to zrobić m.in. posiadacze kont w: PKO BP, Santanderze, Pekao, mBanku, ING, Millennium i na platformie Envelo.
KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies