Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fuzja dwóch fintechów. Braintri i iCompass łączą siły

W planie jest zmiana nazwy zjednoczonej firmy, ale do czasu pełnego połączenia oba zespoły będą działać pod dotychczasowymi markami

Szefowie obu fintechów liczą, że dzięki fuzji spółka zaistnieje na większej liczbie rynków z większą gamą produktów. Nowych klientów chce pozyskać przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji i USA. Po połączeniu firma skupi się na trzech głównych liniach produktowych: aplikacjach mobilnych, rozwiązaniach big data i płatnościach bezstykowych. Planuje też rozwijać projekty z obszaru insurtechu.
Przeczytajcie także: Raport Mapa Polskiego Fintechu 2018 już do pobrania
Braintri uczestniczy w rozwoju aplikacji mobilnych dla dużych polskich banków, m.in. PKO BP i mBanku. Firma brała też udział w tworzeniu polskiego standardu płatności mobilnych Blik. Obecnie wdraża hub PSD II w standardzie Polish API dla KIR. Oprócz tego stworzyła technologię płatności mobilnych Jiffee bazującą na tokenizacji i protokole Bluetooth, z licznymi możliwościami zastosowań, m.in. w IoT, smart city, kontroli dostępu i programach lojalnościowych oraz platformę big data stworzoną w odpowiedzi na wyzwania związane z otwartą bankowością.
Natomiast iCompass dostarcza oprogramowanie dla głównych europejskich banków i międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym dla Mastercard. Firma jest dostawcą technologicznym pierwszej polskiej platformy mPOS i twórcą hubu łączącego organizacje płatnicze Octopus Payment Hub.
Przeczytajcie także: Jiffee z nagrodą główną od Finovate
Wiceprezes Braintri Wojciech Zatorski widzi możliwości technologicznych synergii obu przedsiębiorstw. – W szczególności wdrażany przez iCompass uniwersalny hub płatniczy oraz platforma mPOS idealnie wpisują się w strategię rozwoju Jiffee, naszej autorskiej platformy płatności mobilnych – stwierdził.
Braintri działa od pięciu lat a iCompass od siedmiu. Połączone firmy w sumie zatrudniają 80 pracowników, w większości są to inżynierowie oprogramowania.
KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies